Tarnowskie siatkarki utrzymują pozycję lidera
access_time 2021-11-28 10:39:00
W dziesiątej serii spotkań o mistrzostwo I ligi piłki siatkowej kobiet, liderki tabeli, czyli zawodniczki Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów, podejmowały w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej ekipę Asotra Płomień Sosnowiec.

Tarnowianki rozpoczęły od prowadzenia w tym spotkaniu 4:0, jednak siatkarki Płomienia szybko doprowadziły do remisu. Gospodynie świetnie spisywały się w obronie, ataki zamieniały na punkty i pewnie wygrały pierwszą część meczu 25:19.

W drugim secie po serii dobrych zagrywek Katarzyny Wawrzyniak, tarnowianki prowadziły 0:5.Do połowy partii przewaga gospodyń była bardzo wyraźna. Później podopieczne Marcina Wojtowicza zanotowały okres słabszej gry. Tarnowianki miały problemy z przyjęciem, popełniały szereg błędów własnych co przełożyło się na zwycięstwo Płomienia w tej partii 20:25.

W kolejnych odsłonach gra była bardzo wyrównana, z delikatną przewagą gospodyń. Ostatecznie siatkarki Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów wygrały dwa kolejne sety 25:22 i 25:23. Wygrywając całe spotkanie 3:1 dopisały do swojego konta 3 punkty i mając ich 29 utrzymały pozycję lidera ligowej tabeli.

MVP spotkania: Aleksandra Gancarz

Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów – Asotra Płomień Sosnowiec 3:1(25:19, 20:25, 25:22,25:23)

Roleski: Wawrzyniak, Kowalska, Gancarz, Szabò, Kukulska, Ponikowska, Pawłowska (libero) oraz Nowacka, Cur-Słomka, Szczygieł, Świstek, Ociepa
Płomień: Cembrzyńska, Paluszkiewicz, Woźniczka, Trojnar, Głodzińska, Nowak Colik (libero) oraz Bodzęta, Abramajtys, Piśla