Czy w tym roku będzie tradycyjna kolęda? Biskup tarnowski podjął decyzję
access_time 2021-12-01 22:43:00
Wizyty duszpasterskie na wyraźną prośbę rodziny albo wspólna modlitwa w kościołach - tak może wyglądać tegoroczna kolęda w diecezji tarnowskiej. Biskup Andrzej Jeż wydał specjalne zarządzenie w tej sprawie.

W przeciwieństwie do zeszłego roku, gdy z powodu pandemii tradycyjne wizyty duszpasterskie w domach wiernych zostały odwołane, tym razem biskup tarnowski Andrzej Jeż przedstawił trzy propozycje organizacji kolęd, zastrzegając przy tym, że każda z nich wymaga zachowania obowiązujących norm sanitarnych.

Pierwsza forma to tradycyjna wizyta duszpasterska, ale tylko na wyraźne zaproszenie parafian. Drugą może być specjalna msza św. dla rodzin z poszczególnych rejonów parafii, tak jak to miało miejsce rok temu. Natomiast trzecie rozwiązanie to połączenie dwóch wcześniejszych form, czyli zorganizowanie mszy św. dla rodzin z kolejnych rejonów parafii, oraz odwiedziny w domach wiernych, którzy o to poproszą.

W kwestii wyboru formy organizacji kolędy, biskup dał proboszczom wolną rękę. Zaznaczył jednak, że wcześniej muszą skonsultować się w tej sprawie z radami parafialnymi lub z parafialnym zespołem synodalnym.

ac / fot. Pixabay

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821