Koniec z objazdami - most na Wątoku w Skrzyszowie jest już gotowy. Kiedy otwarcie?
access_time 2021-12-02 12:40:00
Od jutra będzie można przejeżdżać mostem na Wątoku w Skrzyszowie. To oznacza koniec uciążliwych, kilkumiesięcznych utrudnień.

Przebudowę mostu na drodze powiatowej nr 1376K na potoku Wątok w Skrzyszowie planowano zakończyć w lutym przyszłego roku, jednak dzięki sprawnie przeprowadzonym pracom, inwestycja zostanie oddana do użytku wcześniej. Jak informuje Powiatowy Zarząd Dróg w Tarnowie, most zostanie udostępniony kierowcom w piątek 3 grudnia o godzinie 16. Tym samym przestanie obowiązywać organizacja ruchu wprowadzona na czas zamknięcia obiektu.

Most zamknięto dla kierowców w sierpniu tego roku. Obiekt był w fatalnym stanie technicznym i wymagał rozbiórki. Przez ten czas mieszkańcy Skrzyszowa i okolicznych miejscowości byli zmuszeni do korzystania z objazdów. Samochody osobowe korzystały z tymczasowej drogi wzdłuż potoku, natomiast pojazdy cięższe, które chciały dotrzeć do Łękawicy, Łękawki, czy Trzemesnej od strony Skrzyszowa, musiały nadkładać drogi, jadąc przez Tarnów, lub przez Zalasową i Tuchów.

Trasa z Ładnej do Karwodrzy to największa inwestycja drogowa w historii powiatu tarnowskiego. Przebudowa 13-kilometrowego odcinka trwa już od ponad dwóch lat i pochłonie prawie 25 mln zł. Wykonawcą robót jest firma Eurovia Polska.

ac / fot. gmina Skrzyszów

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821