Złoty Krzyż Małopolski dla asp. sztab. Pawła Klimka
access_time 2021-12-04 09:06:00
Asp. sztab. Paweł Klimek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie i prezes założonego przez funkcjonariuszy klubu honorowych dawców krwi PCK otrzymał Złotą Odznakę Honorową Województwa Małopolskiego - Krzyż Małopolski.

W piątek w Sali Koncertowej Szkoły Muzycznej w Tarnowie odbyła się uroczysta gala z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa. Spotkanie było okazją do przekazania podziękowań, wręczenia wyróżnień i odznaczeń za zasługi na rzecz honorowego krwiodawstwa i propagowanie tej szczytnej idei.

Prezes oddziału rejonowego PCK w Tarnowie Stefan Wrona powiedział, że bardzo ważne jest zainteresowanie młodzieży różnymi działaniami na rzecz najstarszej polskiej organizacji humanitarnej. Słowa wdzięczności skierował do wszystkich, którzy wspierają tę organizację, a zwłaszcza stwarzają korzystne warunki dla rozwoju honorowego krwiodawstwa. – Honorowi dawcy przekazują cząstkę siebie, aby ratować zdrowie i życie innych osób. Przekazują dar życia, przekazują tak wiele nie żądając w zamian nic – mówił Stefan Wrona.

Decyzją zarządu województwa małopolskiego Krzyż Małopolski otrzymał as. sztab. Paweł Klimek, oficer prasowy KMP i prezes klubu PCK przy tarnowskiej policji. Odznaczenie wręczył mu wicemarszałek Józef Gawron. Tarnowski policjant od ponad 25 lat systematycznie dzieli się najcenniejszym darem, łącznie mając na swoim koncie już ponad 55 litrów oddanej krwi pełnej.

Odznaka Honorowa Województwa Małopolskiego - Krzyż Małopolski jest przyznawana od 2014 r. Ma dwa stopnie - złoty i srebrny, a swoim kształtem nawiązuje do jubileuszowego krzyża na szycie Giewontu w Tatrach Zachodnich. Na stronie licowej znajduje się herb Województwa Małopolskiego, a na odwrocie napis: „Na Was zawsze można liczyć”.

ac / fot. P. Topolski, źródło UMWM

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821