Kolejne oświadczenie klubu MKS Tarnovia - nadal bez konkretów
access_time 2021-12-15 18:11:00
Prezes MKS Tarnovia, Magdalena Pasek, odniosła się do oficjalnego pisma prezydenta Tarnowa, dotyczącego niejasnej sytuacji w klubie. W wydanym w środę świadczeniu nadal utrzymuje, że klub nie stać na ekstraklasę, zapewnia jednak, że główna działalność klubu, czyli szkolenie dzieci i młodzieży, jest niezagrożona. W dalszym ciągu nie przedstawiła natomiast szczegółowych sprawozdań finansowych i wciąż odmawia spotkania z dziennikarzami.

Pod koniec ubiegłego tygodnia prezydent Tarnowa Roman Ciepiela wystosował oficjalne pismo do prezes MKS Tarnovia, Magdaleny Pasek. Zażądał w nim wyjaśnień od władz klubu i przekazania szeregu dokumentów, m. in. sprawozdań finansowych. Z informacji przekazanych przez magistrat wynika, że w tym roku do klubu trafiło 288 tysięcy złotych i była to druga pod względem wielkości dotacja dla klubu sportowego w mieście. Natomiast w ciągu ostatnich 10 lat MKS Tarnovia otrzymał z miejskiej kasy na działalność sportową 1 mln 592 tys. 780 zł.

W wydanym w środę oświadczeniu, prezes klubu twierdzi, że miejska dotacja jest niewystarczająca do utrzymania ekstraligowej drużyny w sezonie rozgrywkowym. Dodaje jednak, że "pomimo mizerii finansowej, władze MKS działają w sposób odpowiedzialny" i klub nie ma zaległości finansowych, a szkolenie dzieci i młodzieży, czyli podstawowa działalność klubu, jest niezagrożona.

Poniżej pełna treść oświadczenia prezes MKS Tarnovia.

ac / fot. MKS Tarnovia

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821