U bernardynów znów będzie można zobaczyć żywą szopkę
access_time 2021-12-21 00:03:00
Po ubiegłorocznej przerwie spowodowanej pandemią, w Tarnowie znów będzie można oglądać żywą szopkę. Atrakcja będzie dostępna w przyklasztornym ogrodzie ojców bernardynów od 25 grudnia do 6 stycznia, codziennie w godz. od 9 do 19.

Żywa szopka przy ul. Bernardyńskiej wpisała się już na dobre w świąteczny krajobraz Tarnowa. Rok temu ojcowie bernardyni po raz pierwszy odwołali to wydarzenie, w zamian proponując odwiedzanie ruchomej szopki w kościele. W tym roku świąteczno-noworoczna atrakcja znów jednak powróci. Na odwiedzających czekać będą m.in. alpaki, osiołki, owce afrykańskie, kozy, bażanty i krowa. Przygotowania szopki zakończą się w tym tygodniu, a po wprowadzeniu zwierząt będzie cieszyła mieszkańców już od najbliższej soboty (25 grudnia).

Niestety w tym roku po raz pierwszy od 30 lat zabraknie jednej z najpiękniejszych tarnowskich szopek, która była świąteczną ozdobą kościoła w Mościcach. Powodem jest choroba i tygodniowy pobyt w szpitalu Kazimierza Kozioła, który wraz z żoną co roku ją przygotowywał.

ac / fot. archiwum

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821