Nie będzie zabawy, występów, ani pokazu fajerwerków na rynku. Tarnów znów bez sylwestra
access_time 2021-12-22 12:56:00
W tym roku nie będzie sylwestra na rynku w Tarnowie - poinformował Marcin Sobczyk z Wydziału Kultury Urzędu Miasta Tarnowa. Decyzję tłumaczy sytuacją epidemiologiczną, związaną z pandemią koronawirusa.

Tegoroczny sylwester znów upłynie w cieniu pandemii. Podobnie jak w ubiegłym roku, noworoczna impreza na rynku w Tarnowie została odwołana. Jak powiedział dyrektor Wydziału Kultury UMT, Marcin Sobczyk, z taką decyzją czekano do ostatniej chwili. Uznano, że obecna sytuacja epidemiczna nie pozwala na zachowanie pełnego bezpieczeństwa podczas imprezy masowej.

- Po konsultacjach z innymi miastami, jak Nowy Sącz czy Kraków, które także odstąpiły od organizacji imprez, doszliśmy do wniosku, że nie możemy jednak ryzykować. W piątkowy wieczór na rynku będzie grać jedynie muzyka sylwestrowa, nie będzie natomiast żadnych pokazów świateł, sztucznych ogni czy występów - mówi Marcin Sobczyk.

Z powodu pandemii hucznego sylwestra nie było również w zeszłym roku. Miasto zachęcało wówczas mieszkańców do pozostania w domu i wzięcia udziału w sylwestrze online, organizowanym przez tarnowskich restauratorów.

ac / fot. archiwum - sylwester na rynku w 2019 r.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821