Koniec z ciepłymi kaloryferami. MPEC zakończył sezon grzewczy
access_time 2022-05-05 06:16:00
Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej SA w Tarnowie zakończyło sezon grzewczy 2021/2022. Trwał on od 20 września do 4 maja. Decyzja związana jest z utrzymującymi się na zewnątrz odpowiednio wysokimi temperaturami.

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej SA w Tarnowie wstrzymało w środę 4 maja gotowość dostaw ciepła dla potrzeb centralnego ogrzewania budynków. Jak podaje spółka, w Tarnowie w dniach od 1 do 3 maja, temperatura o godz. 19 wynosiła odpowiednio 17.5, 19.1 i 18.8 stopnia Celsjusza, a długoterminowe prognozy pogody nie przewidują jej spadku w mieście i regionie.

MPEC przypomina też, że na indywidualny wniosek odbiorcy może utrzymywać dyspozycyjność dostaw ciepła na potrzeby ogrzewania budynków przez cały rok, przy działających urządzeniach automatyki pogodowej, które będą sterować dostawą ciepła w zależności od temperatury zewnętrznej. "Przypominamy, że odbiorcy decydują o nastawie wielkości temperatury zewnętrznej, przy której następuje włączenie lub wyłączenie funkcji ogrzewania" - informuje spółka.

ac / fot. Pixabay

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821