Groźna sytuacja w centrum Tarnowa. Z balkonu odpadła duża warstwa tynku
access_time 2022-05-11 09:39:00
Do niebezpiecznego zdarzenia doszło na rogu ulic Krakowskiej i Pułaskiego w Tarnowie. Od balkonu kamienicy odpadł spory kawałek tynku. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Niebezpieczny incydent miał miejsce w niedzielę około godz. 19. Strażnicy miejscy odebrali od jednego z mieszkańców alarmujące zgłoszenie o dużej warstwie tynku zwisającego z jednego z balkonów kamienicy na rogu ulic Krakowskiej i Pułaskiego, który stwarzał realne zagrożenie dla przechodniów.

- Strażnicy niezwłocznie udali się we wskazany rejon, gdzie potwierdzili zagrożenie. Teren został odgrodzony taśmą zabezpieczającą, co zapobiegło tragedii. Na miejsce zdarzenia wezwana została straż pożarna. Jeszcze przed przyjazdem strażaków kamera monitoringu miejskiego zarejestrowała moment kiedy wielki kawał tynku odpadł spod balkonu i runął na chodnik. W tym czasie chodnikiem szło kilka osób i tylko dzięki rozciągniętej taśmie nie znaleźli się oni bezpośrednio pod balkonem w chwili gdy tynk z niego odpadł - informuje straż miejska.

Strażacy usunęli resztki tynku zwisającego z balkonu, a służby miejskie uprzątnęły teren. Sprawa została przekazana do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego Miasta Tarnowa. Dodajmy, że to już kolejna tego typu sytuacja w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Pod koniec sierpnia ubiegłego roku, również na ulicy Krakowskiej, z jednej z kamienic oderwał się betonowy fragment balkonu, roztrzaskując się na chodniku. Na szczęście nikt wówczas tamtędy nie przechodził.

ac / fot. straż miejska w Tarnowie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821