„Wiosenne impresje” Andrija Kovalenki. Wystawa na dworcu PKP
access_time 2022-05-13 23:45:00
Wystawa „Wiosenne impresje” Andrija Kovalenki to jedna z propozycji Biura Wystaw Artystycznych na tarnowską Noc Muzeów. Wernisaż odbył się w piątek w oddziale BWA na dworcu PKP.

- Prezentowana przeze mnie wystawa jest impresją ze spacerów po Tuchowie, w którym mieszkamy z rodziną, ale także z wycieczek do Tarnowa. Mimo tragicznych wydarzeń na Ukrainie czuję, że muszę malować i dzielić się swoim wewnętrznym światem. Każdy z moich obrazów to mała historia idąca od mojego serca do serca widza. Będąc daleko od malarstwa konceptualnego, maluję w sposób tradycyjny. Temat krajobrazu miejskiego jest bliski mojej naturze. Wiele moich obrazów namalowanych wcześniej, mówi o mojej rodzinnej Odessie. Lubię patrzeć na kolor ulic, typy ludzi i poczuć atmosferę. Właśnie w porze wiosennej, w powietrzu czuć magię, która inspiruje mnie najmocniej - tłumaczy Kovalenko.

Na wystawie można też obejrzeć wybrane prace z kolekcji Małopolskiej Fundacji Muzeum Sztuki Współczesnej. Są to obrazy Marka Chlandy, Artura Klinaua, Marka Szczęsnego i Krzysztofa Zielińskiego.

Piątkowemu wernisażowi towarzyszył recital muzyczny. Ekspozycję będzie można oglądać do 29 maja.

ac / fot. T. Schenk

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821