Miasto dostało prawie 4,4 mln zł dofinansowania na remont ul. Szkotnik
access_time 2022-05-17 11:34:00
Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie otrzymał prawie 4,4 mln zł na modernizację ulicy Szkotnik. Dofinansowanie pochodzi z rezerwy subwencji ogólnej Ministerstwa Infrastruktury.

Modernizacja ul. Szkotnik ma nie tylko poprawić stan techniczny zniszczonej nawierzchni, ale również usprawnić ruch w tej części miasta (znajduje się tam ważny punkt przesiadkowy), zwiększyć bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów oraz poprawić komfort kierowców.

Prace obejmą m.in. budowę kanalizacji opadowej, wymianę konstrukcji nawierzchni i przebudowę skrzyżowań tej ulicy z Szujskiego oraz Mościckiego i Sikorskiego. Wzdłuż zachodniej części ulica zyska chodnik i ścieżkę rowerową. Zmodernizowana zostanie również zatoka autobusowa, z której korzystają autobusy docierające do miejscowości z całego regionu.

Szacowany koszt modernizacji to 8 milionów 780 tysięcy zł. Zarząd Dróg i Komunikacji posiada już zgodę na realizację inwestycji (ZRiD); roboty drogowe mają ruszyć po zakończeniu prac przygotowawczych.

Tymczasem trwa remont ul. Piłsudskiego na odcinku od ul. Mickiewicza do Kopernika. Prace realizowane są tam przy połówkowym zamknięciu jezdni - przejazd został utrzymany, ale nie ma możliwości parkowania wzdłuż ulicy; czasowo została też wprowadzona nowa organizacja ruchu. Inwestycja ma potrwać do końca listopada. Na finiszu jest już natomiast remont ul. Krasińskiego - ma się on zakończyć jeszcze w tym miesiącu.

ac / fot. archiwum UMT

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821