Starsze małżeństwo z wyrokiem za nielegalną produkcję papierosów. Oboje muszą zapłacić wysoką grzywnę i karę za psucie marki
access_time 2022-05-19 14:25:00
62-letnia kobieta i jej o rok starszy mąż wytworzyli blisko 196 tys. sztuk "lewych" papierosów o wartości ponad 163 tys. złotych. Miały one trafić na czarny rynek pod szyldem jednej z popularnych marek papierosów. Plany pokrzyżowali im funkcjonariusze z placówki straży granicznej w Tarnowie.

Jak poinformował chor. Michał Tokarczyk z Karpackiego Oddziału Straży Granicznej, starsze małżeństwo wytwarzało wyroby tytoniowe w gminie Żabno, w powiecie tarnowskim oraz w powiecie gliwickim na Śląsku. Na ich trop wpadli funkcjonariusze straży granicznej z placówki w Tarnowie. - Zarekwirowanych zostało blisko 196 tysięcy papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej o wartości ponad 163 tys. złotych. Wyroby te miały być sprzedawane w obrandowaniu jednej z popularnych marek papierosów - przekazał chor. Tokarczyk.

Sąd Rejonowy w Gliwicach wymierzył każdemu z małżonków karę grzywny w wysokości 16 tys. zł i orzekł przepadek na rzecz Skarbu Państwa papierosów oraz maszyn wykorzystywanych do ich produkcji. Ponadto oboje zostali zobowiązani do zapłaty nawiązki na rzecz producenta papierosów, pod marką którego chcieli sprzedawać nielegalny towar, a także do zwrotu poniesionych przez niego kosztów pełnomocnictwa procesowego.

ac / fot. KaOSG

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821