Pogoda znów będzie niebezpieczna. Ostrzeżenia IMGW, alert RCB
access_time 2022-05-20 13:28:00
W piątek Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało SMS-owy alert do mieszkańców całego kraju w związku z nadchodzącymi gwałtownymi burzami z ulewami i gradem oraz wichurami. Dla kilku małopolskich miast i powiatów, w tym powiatu tarnowskiego oraz Tarnowa, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia.

"Uwaga! Dziś i jutro (20/21.05) silny wiatr i burze. Możliwe przerwy w dostawie prądu. Zabezpiecz rzeczy, które może porwać wiatr" - SMS o takiej treści został w piątek wysłany do mieszkańców całego kraju.

Nad Polskę zmierza chłodny front atmosferyczny, a wraz z nim gwałtowne załamanie pogody. Burze spodziewane są w już w nocy z piątku na sobotę, od godz. 1 do 8. W regionie mogą pojawić się opady deszczu od 15 do 25 mm; miejscami możliwy jest też grad. Po przejściu burz zacznie nasilać się wiatr. W Tarnowie i powiecie tarnowskim synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozują wystąpienie wiatru o średniej prędkości do 40 km/h w porywach do 75 km/h z zachodu i północnego-zachodu. Wietrznie będzie już od sobotniego poranka - od godz. 8 do godz. 17.

ac / fot. Pixabay

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821