"Echa" - spektakl Teatru Migro na rozpoczęcie 36. Tarnowskiej Nagrody Filmowej
access_time 2022-05-21 20:12:00
Tegoroczna edycja Tarnowskiej Nagrody Filmowej rozpocznie się inaczej niż zwykle, bo inne są też okoliczności. Pod hasłem #SolidarnizUkrainą 27 maja o godz. 18 Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza do Amfiteatru Letniego na spektakl "Echa" Teatru Migro, będący poruszającą impresją na temat Kresów Wschodnich, ale też uniwersalną opowieścią o przeszłości i naszych korzeniach.

Już tylko tydzień dzieli nas od rozpoczęcia 36. edycji Tarnowskiej Nagrody Filmowej - festiwalu wybranych polskich filmów pełnometrażowych. Wydarzenie rozpocznie spektakl „Echa” Teatru Migro, wyreżyserowany przez Monikę Kozłowską. Jest on impresją na temat Kresów Wschodnich. Zdjęcia, które będą ożywać na oczach widzów, przeniosą wizów do świata wielu kultur, narodowości i wyznań. Ruch sceniczny, autorstwa Natalii Iwaniec, przeprowadzi przez tę podróż za pomocą techniki Gaga, unikatowego języka ruchowego opracowanego przez Ohada Naharina. Natomiast muzyka, złożona m.in. z regionalnych pieśni, przybliży inne języki, dźwięki oraz słowa modlitw. Spektakl jest nie tylko opowieścią o przeszłości, ale również zaproszeniem do przyjrzenia się własnym korzeniom oraz roli, jaką pełnią w naszym codziennym życiu i we współczesnym świecie. Widowisko będzie można obejrzeć w piątek 27 maja w Amfiteatrze Letnim o godz. 18. Wstęp wolny.

Pierwszym filmem zaprezentowanym w ramach festiwalu w kinie Marzenie będzie natomiast pokaz "Nosorożca", zrealizowanego przez ukraińskiego reżysera Olega Sencowa. To ważna postać nie tylko dla świata kina. Sencow jest bowiem aktywistą, byłym więźniem politycznym, który po raz kolejny zmuszony został do tego, by odłożyć kamerę i walczyć o wolność swojej ojczyzny.

W ramach 36. TNF zaprezentowanych zostanie 12 filmów konkursowych, 8 polskich krótkich metraży, 13 bajek w sekcji Filmy Młodego Widza, która wzbogacona będzie również dodatkowymi projekcjami dla dzieci i młodzieży oraz spektaklem interaktywnym "Bajeczna fiesta". Festiwalowi towarzyszyć będą dwa koncerty, wystawa oraz spotkania z twórcami.

Szczegóły, program, bilety 36. TNF w serwisie internetowym festiwalu: www.tarnowskanagrodafilmowa.pl.

Inf. pras.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821