Prokuratura Krajowa złożyła zażalenie na zwolnienie z aresztu Pawła K. ps. „Klapa”
access_time 2022-06-10 11:44:00
Prokurator Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie złożył zażalenie na postanowienie Sądu Okręgowego w Rzeszowie ws. zwolnienia z aresztu Pawła K. „Klapy” - głównego oskarżonego w procesie o zabójstwo Iwony Cygan.

W środę Sąd Okręgowy w Rzeszowie uchylił areszt głównemu oskarżonemu w trwającym od trzech lat procesie o zabójstwo Iwony Cygan i zastosował wobec niego łagodniejsze środki: dozór policyjny, zakaz opuszczania kraju i poręczenie majątkowe. Paweł K., pseudonim "Klapa" spędził w areszcie ponad 5 lat, teraz ma odpowiadać z tzw. wolnej stopy, bo zdaniem sądu nie ma już obaw matactwa z jego strony. Prokuratura Krajowa nie zgadza się z decyzją SO w Rzeszowie i dzisiaj (10 czerwca) złożyła zażalenie na to postanowienie.

"W ocenie prokuratora decyzja Sądu jest niezrozumiała, ponieważ w sprawie nie zostali przesłuchani wszyscy świadkowie zawnioskowani przez prokuratura w akcie oskarżenia, jak również świadkowie obrony. W ocenie prokuratora decyzja Sądu może doprowadzić do destabilizacji postępowania karnego, przede wszystkim skutkować bezprawnym wpływaniem przez oskarżonego na osoby, które jeszcze nie zostały przesłuchane na rozprawie, jak również osoby, wobec których może pojawić się konieczności ich ponownego przesłuchania" - czytamy w przesłanym do nas komunikacie Prokuratury Krajowej.

ac / fot. Policja

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821