"Zapach czasu" - porywające widowisko uliczne Teatru KTO do obejrzenia w Tarnowie
access_time 2022-06-19 09:21:00
Teatr im. Ludwika Solskiego zaprasza na jedną z najbardziej spektakularnych inscenizacji Jerzego Zonia “Zapach czasu” z cudowną muzyką Piotra Czajkowskiego. Plenerowe widowisko krakowskiego Teatru KTO zostanie pokazane w ramach projektu "Tarnów - Nowe Spojrzenie" już w najbliższy piątek na dziedzińcu przed pływalnią Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie.

- Startujemy z prezentacją wydarzeń kulturalnych w centrum Tarnowa, by ściągnąć tu jak najwięcej widzów - mówi Rafał Balawejder, dyrektor naczelny Teatru im. L. Solskiego w Tarnowie - Miasto ma zadanie zarówno generować jak i skupiać energię twórczą i artystyczną. Spotkanie z fenomenalnym przedstawieniem krakowskiego teatru KTO to dobry początek wakacji.

„Zapach czasu” to jedna z najbardziej efektownych plenerowych inscenizacji Jerzego Zonia. To poetycka impresja przywołująca wypełniony nadziejami i lękami świat dzieciństwa, inspirowana biografią reżysera oraz twórczością Gabriela Garcii Márqueza, Hugo Clausa i Emila Zegadłowicza. Spektakl prezentowany był na ponad 60 festiwalach w 15 krajach m. in. w Brazylii, Meksyku, Korei Południowej, Iranie, Austrii, Hiszpanii, Holandii, Niemczech, Francji, Rumunii, we Włoszech i na Litwie. Wszędzie budząc podziw i zachwyt.

Przedstawienie będzie można obejrzeć już w najbliższy piątek, 24 czerwca, o godz. 21. na dziedzińcu przed pływalnią Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie. Widowisko trwa 60 minut. Wstęp jest bezpłatny.

W spektaklu na podstawie scenariusza i w reżyserii Jerzego Zonia wystąpią: Aleksandra Deka, Magdalena Dymsza, Paulina Lasyk, Justyna Orzechowska, Magdalena Pietnoczka, Grażyna Srebrny-Rosa, Marta Zoń, Sławomir Bendykowski/Szymon Pater, Bartek Cieniawa/Jacek Joniec, Tytus Grochal,  Aleksander Kopański, Tomasz Łukawski, Adam Plewiński, Mieszko Syc, Karol Śmiałek, Krzysztof Tyszko.

Wydarzenie sfinansowano ze środków Funduszy Norweskich w ramach Programu Rozwój Lokalny.

ac / fot. Arkadiusz Szadkowski

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821