Końca upałów nie widać. Miasto uruchamia kolejne kurtyny wodne
access_time 2022-06-27 11:00:00
Za nami tropikalna noc, przed nami kolejne gorące dni. Kulminacja upałów, a wraz z nią temperatury nawet do 36 stopni Celsjusza spodziewana jest w połowie tygodnia. W Tarnowie uruchomiono kurtyny wodne i słupki zraszające, przy których można schłodzić się w czasie największego skwaru.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed upałami w całej Polsce. Małopolska objęta jest alertem drugiego stopnia. Temperatura maksymalna w dzień przekroczy 30 stopni Celsjusza; ciepłe będą także noce - po zmroku temperatura sięgnie nawet 20 stopni. Ostrzeżenie drugiego stopnia obowiązuje do wtorku, do godzin wieczornych. Meteorolodzy nie wykluczają jednak, że może być kontynuowane w następnych dniach. Wysokie temperatury będą się utrzymywać co najmniej do przyszłej soboty, 2 lipca.

W związku z upałami tarnowski magistrat uruchomił pierwsze kurtyny wodne i słupki zraszające. Ochłodzić można się w ogródku jordanowskim w parku Strzeleckim i na terenie Kantorii. W centrum miasta, na placu Szczepanika i na skwerze ojca Olgierda Kokocińskiego działają natomiast słupki zraszające. Na placu Sobieskiego stanie punkt punkt z darmową wodą, która ma być wydawana od środy oraz kurtyna wodna.

ac / fot. archiwum UMT

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821