Zbliża się Wielki Odpust Tuchowski
access_time 2022-06-29 13:24:00
Pielgrzymką strażaków, policjantów i orkiestr dętych rozpocznie się 1 lipca Wielki Odpust Tuchowski. Podczas jego trwania przez lipowe wzgórze, na którym znajduje się sanktuarium maryjne, co roku przewija się nawet 150 tysięcy pątników. Uroczystości potrwają do 10 lipca.

Wielki Odpust Tuchowski co roku przyciąga tłumy pielgrzymów nie tylko z całej diecezji, ale też z odległych rejonów kraju, a nawet z zagranicy. W tym roku będzie przebiegał pod hasłem „Posłani w pokoju Chrystusa”.

"Tocząca się wojna na Ukrainie wzywa do modlitwy o zaprzestanie rozlewu krwi i o dar pokoju. W świecie rozdartym przez fałszywe ideologie i fanatyzm, gdzie są prześladowani chrześcijanie, konieczne są odwaga i pokój. Ojczyzna nasza woła o jedność społeczną i pokój. W rodzinach naznaczonych rożnymi sporami i konfliktami niezbędne są pokój i zgoda. Każdy człowiek potrzebuje do normalnego funkcjonowania pokoju sumienia. Dostrzegając te sytuacje egzystencjalne pragniemy podczas Wielkiego Odpustu Tuchowskiego dotknąć tych ważkich tematów" - czytamy na stronie diecezji tarnowskiej.

Wielki Odpust Tuchowski potrwa do 10 lipca. Pielgrzymi będą codziennie uczestniczyć w mszach świętych, modlitwach o powołania, nieszporach, koronkach, różańcu, drodze krzyżowej, wieczorze maryjnym, natomiast w rozstawionych w różnych miejscach konfesjonałach, będą mogli skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Spowiedź będzie w dni powszednie od 6.30 do 19.30 a w niedzielę od 5 do 19.30. Szczegółowy program poniżej.

ac / fot. archiwum portalu diecezji tarnowskiej

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821