Przegrana piłkarzy Unii Tarnów
access_time 2022-08-18 06:06:00
W trzeciej kolejce spotkań o mistrzostwo III ligi piłki nożnej mężczyzn, występująca w IV grupie ZKS Unia Tarnów podejmowała przed własną publicznością zespół Stali Stalowa Wola. Tarnowianie w pierwszej kolejce przegrali z Sokołem Sieniawa 0:2, w drugiej natomiast pokonali Orlęta Radzyń Podlaski 2:3. Przed spotkaniem ze Stalą piłkarze Unii z dorobkiem 3 punktów zajmowali ósme miejsce w ligowej tabeli.

W pierwszej połowie spotkania niewiele się działo. Gospodarze nie stworzyli zbyt wielu dogodnych sytuacji strzeleckich. Stal naciskała na Unię i w 21 minucie wynik meczu otworzył piłkarz Stali Sławomir Duda. Do końca pierwszej części gry podopiecznym trenera Radosława Jacka nie udało się doprowadzić do remisu.

W drugiej połowie gospodarze zagrali znacznie lepiej. Narzucili swoje tempo gry i mocno naciskali na gości. W 78 minucie po zagraniu ręką w polu karnym gospodarzy sędzia podyktował rzut karny. Jedenastkę na gola pewnie zamienił Jakub Kowalski i Stal prowadziła już 2:0. Ponadto czerwoną kartką ukarany został piłkarz Unii i gospodarze kończyli ten mecz w osłabieniu. Pomimo ambitnej walki do końca spotkania, piłkarzom Unii nie udało się zmienić rezultatu i ostatecznie ulegli Stali 0:2.

W kolejnym meczu tarnowianie zmierzą się w Lublinie z tamtejszą Lublinianką.

ZKS Unia Tarnów – Stal Stalowa Wola 0:2 (0:1)

Unia: Zagórowski, Sierczyński, Kajpust, Węgrzyn, Dubas, Orlik, Putin,, Łazarz, Mida, Palonek, Adamski