Pomysł na weekend
access_time 2022-09-01 07:10:00
Nie masz żadnych planów na weekend? Zastanawiasz się, co ciekawego dzieje się w mieście i okolicach? Przygotowaliśmy dla Ciebie przegląd nadchodzących imprez i wydarzeń.

Piątek:

 • Wymiana roślin w Galerii Tarnovia. To nie tylko okazja do zdobycia nowych zaszczepek, sadzonek i dorosłych okazów kwiatów, ale również do zakupienia oryginalnych roślinnych gadżetów i ozdób. Początek godz. 16.
 • Ostatni letni sparing szczypiornistów Grupy Azoty Unii Tarnów w okresie przygotowawczym. O godz. 16 zagrają z Handball Stal Mielec. Arena Jaskółka Tarnów, wstęp wolny.
 • XXIX Międzynarodowy Festiwal Muzyki Odnalezionej. Wystąpi Trio Klavis w składzie: Jenny Lippl - skrzypce, Miha Ferk - saksofon i Sabina Hasanova - fortepian. W programie m.in.: W.A Mozart, S. Rachmaninov i E. Schulhoff. Sala Koncertowa Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie, godz. 19. Wstęp wolny.

Sobota:

 • V Tarnowska Mundurowa Akcja Zbiórki Krwi. Strażacy, policjanci i służba więzienna będą zachęcać do oddawania krwi. W akcję zaangażowały się punkty z „nowego” i „starego” szpitala. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 8 na obiektach Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie przy ulicy Klikowskiej i będzie trwało do godziny 13. Gościem specjalnym będzie Andrzej Lis, który ustanowił światowy rekord w krwiodawstwie. Organizatorzy zapraszają również najmłodszych mieszkańców miasta i regionu, którzy w tym czasie będą mogli m.in. obejrzeć z bliska motocykle, radiowozy i wozy należące do strażaków i służby więziennej.
 • IX Małopolskie Mistrzostwa w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi. Impreza rozpocznie się konkursem ujeżdżenia, którego początek zaplanowano na godz. 10. Następnie, o godz. 14.30 wystartuje rywalizacja w maratonie. Stadnina koni w Klikowej, początek godz. 10. Wstęp wolny.
 • Darmowe warsztaty teatralne dla dzieci z Teatrem Tuptusie i Teatrem Tup. Spotkanie będzie podzielone na cztery części - od godziny 10 do 11 dla dzieci w wieku przedszkolnym, od 11 do 12 dla dzieci ze szkół podstawowych z klas od I do III, od godziny 12 do 14.30 dla młodzieży w wieku 11 do 14 lat, a od 15 do 17.30 dla młodzieży do 19 roku życia. Obowiązują zapisy telefoniczne (602 50 37 13 lub 606 787 439). Siedziba TCK przy Rynku 5.
 • Narodowe Czytanie w plenerach lusławickiego arboretum. Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach zaprasza do lektury "Ballad i romansów" Mickiewicza. Wydarzenie zaplanowano w godz. 13-15. W tym dniu goście centrum będą mogli również zwiedzić przestrzeń arboretum oraz zobaczyć multimedialną wystawę poświęconą twórczości Krzysztofa Pendereckiego. Obowiązują bezpłatne wejściówki.
 • Charytatywny bieg na bosaka "Bosym Bądź" w Parku Biegowym "Marcinka". W zmaganiach mogą wziąć udział zarówno pasjonaci biegania, jak też nordic walking. Łącznie trasa biegu będzie liczyła 5 km. Po biegu zaplanowano wspólne ognisko oraz koncert w wykonaniu Wojtka Klicha z zespołem Drum Syndrome i zaproszonymi gośćmi. Początek godz. 17. Wpisowe 40 zł.
 • Koncert Kameralny w wykonaniu studentów Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Wystąpią: Mikołaj Sarad - saksofon i Michał Dzięcioł - organy. W programie m.in. Jan Sebastian Bach, Miłosz Bembinow i Denis Bédard. Sala koncertowa Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie, godz. 18. Wstęp wolny.

Niedziela:

 • "Bazar na Starówce", plac targowy "Burek" w Tarnowie, godz. 9-13.
 • Salon Poezji “Ballady i Romanse” - Narodowe Czytanie. Fragmenty dzieła przeczytają aktorzy: Piotr Hudziak, Jerzy Pal i Ireneusz Pastuszak, oraz uczniowie I LO im. K. Brodzińskiego w Tarnowie. O oprawę muzyczną wydarzenia zadba SunDay Quarte. Mała Scena Teatru im. Ludwika Solskiego, godz. 11. Wstęp wolny.
 • VII Regionalne Zawody Zabytkowych Sikawek Konnych w Lubczy. W programie również degustacja potraw przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich, a także win i miodów z lokalnych winnic, występy kapel ludowych, dmuchane zjeżdżalnie dla dzieci i miasteczko strażackie. Remiza OSP w Lubczy, początek atrakcji o godz. 11.30. Wstęp wolny.
 • Wyjątkowa okazja do obejrzenia wystawy „The Amazing Land of Quarks, Elephants and Pierogi” - zwiedzających po ekspozycji oprowadzi jej autorka, Magdalena Burdzyńska. BWA w Tarnowie (Pałacyk Strzelecki), godz. 15. Wstęp na oprowadzanie w cenie biletu na wystawę (5, 3 lub 1 zł).
 • IX Małopolskie Mistrzostwa w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi na terenie stadniny koni w Klikowej. W programie konkursy zręczności powożenia. O godz. 12 do zmagań przystąpią zaprzęgi sportowe, dwie godziny później rozpocznie się natomiast rywalizacja zaprzęgów tradycyjnych. Ogłoszenie wyników i dekoracja najlepszych uczestników mistrzostw planowane są na godz. 15.30.
 • Międzynarodowe Spotkania z Dziedzictwem i Historią Wojskowości na Zamku w Dębnie - to nowa formuła Turnieju Rycerskiego, który od ponad 25 lat odbywał się na terenach wokół dębińskiego zamku. Od godz. 15 rozpoczną się w zamkowej fosie pokazy grup rekonstrukcji historycznych. Tradycyjne turniejowe zmagania rycerzy o „Złoty Warkocz Tarłówny” zaplanowano na godz. 19. Na finał przewidziano natomiast Fireshow (w tym pierwszy raz z użyciem laserów). Wstęp wolny.
 • Spacer po Grabówce. Pierwszy z cyklu darmowych spacerków po mieście. Jego trasa będzie prowadziła ulicą Szeroką, Bernardyńską, by na chwilę zatrzymać się przy XV wiecznym zespole klasztorno-kościelnym. Następnie spacerowicze miną plac Morawskiego i ulicę Klasztorną, wejdą na plac Drzewny. Ulicą Drzewną dojdą później do Klasztornej, a dalej Olejarską i Lwowską, aż do skrętu w Starodąbrowską. Potem trasa będzie prowadzić ulicą Kołłątaja i Sienną. Spacer zakończy się przed dworkiem Szancerów. Zbiórka przy Bramie Pilzneńskiej o godz. 15.30.
 • Spektakl familijny „Księga lasu” autorstwa Wojciecha Graniczewskiego i Jana Hnatowicza. Amfiteatr Letni w Tarnowie, godz. 16. Wstęp wolny.
 • Razem dla Marysi Mosoń - charytatywny piknik na rzecz 3-letniej Marysi, która walczy z guzem mózgu. W Amfiteatrze Miejskim w Tuchowie wystąpią m.in. ludowi i lokalni artyści, w tym "Kapela Swojacy", "Turzoki", "W Kuźni u Kowala", "Moje Siedlisko", zespół "Familia", Ola Żuchowicz i Paulina Kloch. Będą też gry i zabawy animacyjne, a na zakończenie dyskoteka z Sound Protectors. Początek wydarzenia godz. 16.
 • Ostatnie już "Filmowe lato" w Kinie Marzenie. Tym razem do obejrzenia będzie południowoafrykańska komedia „Greckie wakacje” w reż. Bonnie Rodiniego. Początek seansu godz. 18. Bilety 14,99 zł.

ac / fot. Pixabay

Która impreza zapowiada się najciekawiej?

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821