Koniec pierwszego etapu przebudowy ul. Piłsudskiego. Przerwa w remoncie
access_time 2022-09-06 22:20:00
Połowa jezdni na ulicy Piłsudskiego została już przebudowana. Teraz w pracach budowlanych nastąpi przerwa technologiczna - konieczna, by „dojrzał” betonowy podkład. Przerwa potrwa około dwóch, trzech tygodni.

- Prace cały czas prowadzone są przy połówkowym zamknięciu jezdni - mówi Artur Michałek, dyrektor Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie. - Koniecznie chcieliśmy utrzymać możliwość przejazdu modernizowaną ulicą, a także dojazd do posesji przy niej zlokalizowanych. Dlatego modernizacja nawierzchni jezdni została podzielona na dwa etapy. Po każdym konieczne jest odczekanie na związanie betonowego podkładu.

Remont zabytkowej ulicy prowadzony jest zgodnie z uzgodnieniami z konserwatorem zabytków. Cała nawierzchnia jezdni będzie wykonana z kamienia naturalnego, kamienne będą także krawężniki. Ażurowe płyty na miejscach postojowych zastąpiono jasną kostką granitową.

Ulica Piłsudskiego jest remontowana na odcinku od Mickiewicza do Kopernika. Prace są wykonywane metodą „na mokro” - stąd konieczność stosowania przerw technologicznych.

Po wykonaniu prac budowlanych wdrożony będzie projekt nasadzeń drzew i krzewów. Odtworzone zostaną także zieleńce i trawniki.

Koszt modernizacji ul. Piłsudskiego to prawie 1,5 mln zł.

Źródło: UMT

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821