Tarnowska Lewica wybrała władze. Ma dwóch liderów
access_time 2022-09-19 10:00:00
Tarnowska Nowa Lewica wybrała w sobotę władze powiatowe. Współprzewodniczącym z ramienia frakcji Wiosna został Jacek Jabłoński, natomiast z SLD Marek Sobol.

Nowa Lewica powstała z połączenia Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Wiosny Biedronia. Formalne zjednoczenie nastąpiło w trakcie kongresu zjednoczeniowego tych partii w 2021 roku. Przewodniczącymi są Robert Biedroń i Włodzimierz Czarzasty. Zgodnie ze statutem ugrupowania, partia również w Tarnowie ma dwóch szefów. Po sobotnich wyborach współprzewodniczącym z ramienia frakcji Wiosna został Jacek Jabłoński, zaś z frakcji SLD Marek Sobol.

- Przed nami okres wyborczy. Nie ukrywamy, że naszym celem jest powrót tarnowskiej Lewicy do Sejmu, Sejmiku Małopolski i tarnowskiej Rady Miejskiej. Chcemy współdecydować o tym, co dzieje się w naszym regionie - mówi Jacek Jabłoński.

- Będziemy chcieli przyciągnąć do Lewicy nowe osoby, dynamizować i tworzyć nowe koła. Chcemy być gotowi do wystawienia naszych kandydatek i kandydatów w wyborach do wszystkich szczebli władz - powiedział z kolei Marek Sobol.

W skład zarządu powiatowego weszły w sumie po cztery osoby z każdej z frakcji. Oprócz współprzewodniczących wybrano także ich zastępców - Aleksandrę Jarek (Wiosna) i Stanisława Roczniaka (SLD), sekretarzem został Tomasz Kaleta (SLD), a pozostali członkowie zarządu to: Dawid Odbierzychleb (Wiosna), Kamil Mitera (Wiosna), Lech Skowron (SLD). Z kolei w radzie powiatowej znaleźli się z Wiosny: Marta Duda, Małgorzata Krupa, Agnieszka Sienicka oraz Jadwiga Urbanik, a z SLD: Andrzej Cyz, Marian Cichy, Henryk Dubiel i Dorota Rykała.

ac / fot. Lewica

Gdyby wybory do Sejmu odbyły się dzisiaj, na którą partię zagłosowałbyś?

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821