W piątek w Tarnowie rusza Festiwal Nauki i Techniki
access_time 2022-09-28 12:11:00
W piątek, 30 września, w Tarnowie rozpocznie się pierwsza edycja Festiwalu Nauki i Techniki. Wydarzenie dedykowane jest zarówno dorosłym, jak i dzieciom. W bogatym programie imprezy zaplanowano m.in. pokazy naukowe i popularno-naukowe, wystawy, seanse w planetarium, wykłady, debaty, warsztaty, a nawet koncerty.

Festiwal Nauki i Techniki potrwa od 30 września do 2 października, a jego przestrzenią będzie tarnowski rynek oraz Pasaż Odkryć. Wydarzenia odbywać się będą w czterech strefach:

  • strefie pokazów ("Planetarium" oraz „Heweliusze Nauki” - tarnowski rynek),
  • strefie programowania („Klocki Lego” - tarnowski rynek),
  • strefie wystawienniczej („Wynalazki” - tarnowski rynek)
  • strefie edukacyjno-naukowej (Forum Inteligentnych Specjalizacji: „Automatyzacja i robotyzacja w medycynie - zaawansowane technologie medyczne XXI-wieku” - Pasaż Odkryć przy Rynku 4).

Oficjalne otwarcie festiwalu i zarazem Nocy Naukowców z udziałem m.in. prezydenta Romana Ciepieli już w najbliższy piątek o godz. 17 na tarnowskim rynku.

Udział w festiwalu jest bezpłatny, pokazy mają charakter otwarty, na niektóre wydarzenia obowiązuje jednak wcześniejsza rejestracja. Szczegółowe informacje i program festiwalu znajdziecie tutaj.

ac / fot. archiwum Pasażu Odkryć

Czy wybierasz się na tarnowski Festiwal Nauki i Techniki?

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821