W gminie Tarnów ktoś notorycznie niszczy znaki drogowe. Urzędnicy apelują do mieszkańców
access_time 2022-09-28 16:39:00
W ostatnim czasie na terenie gminy Tarnów dochodzi do regularnej dewastacji znaków drogowych i kolejowo-drogowych. Są one niszczone, zamalowywane, a w niekiedy nawet bezprawnie zabierane. - Ten bezmyślny proceder może mieć tragiczne konsekwencje - alarmują władze samorządu.

- Gmina Tarnów bezzwłocznie po każdym zniszczeniu odtwarza obowiązujące oznakowanie drogowe, jest to jednak nie tylko kosztowne, lecz przede wszystkim brak oznakowania może nieść za sobą tragiczne konsekwencje. Wyjątkowo niebezpieczne są kradzieże oznakowań przy przejazdach kolejowo-drogowych, w ostatnim czasie mające miejsce choćby w Tarnowcu, Nowodworzu czy Radlnej, w związku z czym prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności - informuje Grzegorz Kozioł, wójt gminy Tarnów.

Władze gminy apelują do mieszkańców, by zauważone przypadki wandalizmu (zniszczenia lub kradzieży znaku drogowego) bezzwłocznie zgłaszali straży gminnej pod nr tel. 14 688 01 44. Sprawą zajmuje się też policja.

Usuwanie, przestawienie i niszczenie znaków drogowych jest wykroczeniem, za które grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub aresztu. W sprawach większej wagi, czyli np. w sytuacji gdyby celowe działanie wandala doprowadziło do wypadku drogowego, sprawca może nawet na podstawie Kodeksu karnego odpowiadać za przestępstwo.

ac / fot. archiwum gminy Tarnów

Reagujesz na akty wandalizmu?

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821