Tarnowski magistrat rozpoczął zbiórkę śpiworów dla ukraińskich żołnierzy
access_time 2022-09-29 11:15:00
Samorząd Tarnowa organizuje zbiórkę śpiworów dla ukraińskich żołnierzy. Z taką prośbą zwrócił się do władz miasta przewodniczący rady miejskiej Tarnopola, Igor Hirchak, który w środę gościł w tarnowskim magistracie.

Tarnów od początku wojny na Ukrainie mocno zaangażował się w niesienie pomocy jej obywatelom, w tym również z miast partnerskich - Tarnopola, Winnicy i Białej Cerkwi. Tym razem zorganizowano zbiórkę śpiworów dla ukraińskich żołnierzy. O takie wsparcie poprosił prezydenta Tarnowa przewodniczący rady miejskiej Tarnopola, Igor Hirchak, w trakcie środowej wizyty w magistracie. Podczas spotkania, w którym uczestniczyli również przewodniczący rady miejskiej w Tarnowie, Jakub Kwaśny oraz kierownik wydziału kontaktów międzynarodowych i turystyki w urzędzie miasta Tarnopola, Wołodymyr Kaszycki, prezydent Roman Ciepiela w imieniu mieszkańców Tarnowa odebrał medal wdzięczności, nadany mu przez mera Tarnopola za pomoc udzielaną Ukrainie po rosyjskim ataku.

- Jest to medal przyznany za pomoc otrzymaną przez nas od Tarnowa w tych bardzo ciężkich dla nas czasach - mówił cytowany przez magistrat Igor Hirchak.

Śpiwory (nowe lub używane w dobrym stanie) można przynosić codziennie do siedziby tarnowskiej straży miejskiej przy ul. Nadbrzeżnej Dolnej. Po zebraniu większej liczby dary trafią do Tarnopola, a stamtąd pojadą na front.

ac / fot. poniżej archiwum UMT

Czy bierzesz udział w zbiórkach na rzecz Ukrainy?

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821