"Nie bij mnie, kochaj mnie!”. W piątek na tarnowskich ulicach pojawią się zabandażowane, oklejone plastrami misie
access_time 2022-09-29 14:12:00
W piątek, 30 września, na ławkach, przystankach autobusowych i innych, mijanych codziennie miejscach, pojawią się pluszowe misie z opatrunkami. Bedzie to kolejna odsłona akcji „Historia Misia. Nie bij mnie, kochaj mnie!”, która ma uwrażliwiać mieszkańców miasta na problem krzywdzenia dzieci.

Akcja "Historia Misia. Nie bij mnie, kochaj mnie!” została zapoczątkowana w 2013 roku przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Tarnowie prowadzi ją Tarnowski Ośrodek Interwencji Kryzysowej i Wsparcia Ofiar Przemocy wraz z uczniami jedenastu tarnowskich szkół oraz wolontariuszami.

- Celem akcji jest zwrócenie uwagi przechodniów na problem krzywdzenia dzieci. Chcemy sprawić, żeby zatrzymali się na chwilę i przeczytali, co „pluszowy miś ma im do powiedzenia” - informują organizatorzy.

Akcja ma również uświadomić dorosłym, by w razie kryzysu psychicznego nie bali się szukać wsparcia i pomocy u psychologa, tak by rodzicielski stres nie odbijał się później na dziecku. Tarnowski Ośrodek Interwencji Kryzysowej i Wsparcia Ofiar Przemocy oferuje pomoc psychologiczną, socjalną, terapeutyczną i pedagogiczną osobom w kryzysie psychologicznym (z powodu np. rozstania, żałoby, konfliktów w związku, myśli, tendencji samobójczych, trudności życiowych, czy trudności wychowawczych). W sytuacji zagrożenia, zapewnia także schronienie. Pomoc można uzyskać przy ulicy Szarych Szeregów 1, a szczegółowe informacje pod numerem telefonu 14 655 36 36 i 500 583 047.

ac / fot. Pixabay

Czy spotkałeś się kiedyś z przemocą wobec dziecka?

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821