Pierwsze domowe sparingi tarnowskich siatkarek
access_time 2022-10-05 21:15:00
Przygotowujące się do rozgrywek Tauronligi (pierwszy mecz 29.10 z Pałacem w Bydgoszczy), siatkarki beniaminka - zespołu Roleski Grupa Azoty ANS Tarnów, rozegrały dwa mecze kontrolne z grającymi w tej samej klasie rozgrywkowej siatkarkami Legionovii. Mecze odbyły się we wtorek i środę w hali Arena Jaskółka Tarnów.

Pierwszy typowo kontrolny mecz (bez względu na wynik trenerzy umówili się na rozegranie czterech setów), zakończył się wygraną tarnowianek 3:1. Po dwóch zwycięskich setach 25:17 i 25:18 w kolejnym trener tarnowianek, Marcin Wojtowicz dał szansę zmienniczkom, które po wyrównanej grze nieznacznie uległy siatkarkom Legionovii 23:25. W czwartej, ostatniej partii znów górą były siatkarki Roleskiego . W ekipie gospodyń imponowała rozgrywająca Marta Łyczakowska. Skuteczna w ataku była Wiktoria Kowalska. Punktowały Katarzyna Marcyniuk i Gabriela Ponikowska, z dobrej strony pokazała się Serbka - Nikola Lukić. Równo po dwa sety grały na pozycji libero Aleksandra Żurawska i Anna Pawłowska. Nie grała mająca drobny uraz Aleksandra Szczepańska.

W drugim spotkaniu ponownie wygrały tarnowianki. Po pewnym zwycięstwie w pierwszym secie 25:10, w drugim, który był niesamowicie wyrównany, lepsze były siatkarki Legionovii 27:29. W kolejnych dwóch partiach gospodynie zaprezentowały się bardzo dobrze i wygrały je 25:20 i 25:17. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem siatkarek Roleski Grupa Azoty ANS Tarnów 3:1 .

Do Tarnowa dotarła też kolejna nowa zawodniczka - Elena Becheva, grająca w ostatnich dniach z reprezentacją Bułgarii w toczących się nadal Mistrzostwach Świata.

Kolejne spotkania towarzyskie przed własną publicznością siatkarki Roleski Grupa Azoty ANS Tarnów rozegrają w dniach 14-15 października, a ich rywalkami będą zawodniczki z Radomia.

T. Schenk

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821