"Egida-22" w tarnowskiej komendzie. Policja szkoliła rezerwistów na wypadek wojny i zagrożenia bezpieczeństwa państwa
access_time 2022-10-17 11:11:00
W niedzielę, 16 października, na obiektach Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie przeprowadzono ćwiczenia pod kryptonimem „Egida-22”. To szkolenie rezerwistów, mające na celu uzupełnienie policyjnych kadr na wypadek zagrożenia bezpieczeństwa państwa.

Ćwiczenia mobilizacyjne rezerwistów rozpoczęły się o godz. 7 w Komendzie Miejskiej Policji w Tarnowie. Wzięło w nich udział 19 mieszkańców Tarnowa i okolic, wyznaczonych przez szefa Wojskowego Centrum Rekrutacji w Tarnowie. Osoby te dostały przydziały organizacyjno-mobilizacyjne do służby w policji, stanowiąc uzupełnienie kadrowe jednostek na czas zagrożenia bezpieczeństwa państwa.

Rezerwiści podczas całodniowego szkolenia uczestniczyli w zajęciach teoretycznych i praktycznych. Mieli możliwość między innymi zapoznać się z budową i obsługą broni palnej, wybranymi zagadnieniami prawnymi, a także przypomnieć sobie podstawowe zasady udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej.

- Jednym z pierwszych elementów ćwiczeń była policyjna musztra. Następnie funkcjonariusze policji przedstawili rezerwistom podstawowe informacje na temat działania policji w przypadku mobilizacji. Określili rodzaje zagrożeń wewnętrznych i zewnętrznych państwa, z jakimi mogą mieć do czynienia oraz w jaki sposób należy im przeciwdziałać. Poborowi uzyskali podstawowe przeszkolenie z zakresu BHP i udzielania pierwszej pomocy. Oprócz tego poznali zasady, przypadki użycia broni palnej przez policjantów, posługiwania i obsługi broni palnej używanej w szeregach policji - poinformował asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

"Egida - 22" odbyła się pod nadzorem ekspertów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Ćwiczenia są finansowane ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej w ramach Programu Pozamilitarnych Przygotowań Obronnych działu administracji rządowej sprawy wewnętrzne w latach 2021 - 2035.

ac / fot. KMP w Tarnowie

Czy kiedykolwiek strzelałe(a)ś z broni palnej?

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821