W Tarnowie pojawi się pięć nowych wiat rowerowych. Miasto zapłaci za nie ponad pół miliona złotych
access_time 2022-11-15 10:22:00
Rozstrzygnięto przetarg na postawienie w Tarnowie pięciu nowych zadaszonych wiat rowerowych. W postępowaniu wpłynęła tylko jedna oferta od firmy z Koźmina Wielkopolskiego. Koszt zadania to ponad pół miliona złotych. Na jego realizację wykonawca ma 40 dni.

Dostawa oraz montaż wiat i stojaków realizowana będzie w ramach zadania „Zintegrowany transport aglomeracyjny”. W przetargu ogłoszonym przez Zarząd Dróg i Komunikacji wpłynęła tylko jedna oferta. Złożyła ją firma MM2021 z Koźmina Wielkopolskiego, która wyceniła wartość zadania na kwotę ponad 526 tys. zł. Na realizację inwestycji wykonawca ma 40 dni.

Nowe wiaty staną przy ulicach: Szujskiego (w sąsiedztwie szkoły), Piłsudskiego (Kantoria), Romanowicza (przy parku), Widok i - najprawdopodobniej - Kwiatkowskiego (w tym ostatnim przypadku jest to uzależnione od decyzji urzędu wojewódzkiego).

Wiaty będą podobne do tych, które już funkcjonują w mieście. W każdej z nich znajdzie się osiem stojaków o kształcie odwróconej litery „U” - ocynkowanych ogniowo i zabetonowanych w podłożu, do których można będzie przymocować po dwa jednoślady.

W Tarnowie znajduje się obecnie sześć tego typu wiat: obok węzła przesiadkowego Krakowska-Dworcowa, przy ulicy Goldhammera (w sąsiedztwie ANS), przy węźle przesiadkowym Kochanowskiego-Chyszowska, przy ul. Chemicznej, przy ul. Kwiatkowskiego oraz w sąsiedztwie Miejskiego Domu Sportu.

ac / fot. archiwum UMT

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821