Rozpoczęły się przygotowania do remontu ul. Szkotnik w Tarnowie. Przez tydzień możliwy ruch wahadłowy
access_time 2023-01-17 16:00:00
Rozpoczęły się przygotowania do remontu ul. Szkotnik w Tarnowie. W pierwszej kolejności na drodze wprowadzono ruch wahadłowy, wycinane są drzewa, krzewy i rozbierane ogrodzenie. Na wiosnę przebudowa ruszy pełną parą.

We wtorek 17 stycznia ruszyły przygotowania do remontu ul. Szkotnik w Tarnowie. W miejscu prac wprowadzono ruch wahadłowy, kierowany ręcznie przez pracowników wykonawcy - dębickiego Przedsiębiorstwa Drogowo-Mostowego. Utrudnienia potrwają do wtorku, 24 stycznia. Przebudowa ulicy rozpocznie się na dobre wiosną. Zgodnie z deklaracją wykonawcy roboty mają potrwać 13 miesięcy. W ich trakcie ulice nie zostaną całkowicie zamknięte dla ruchu pojazdów i pieszych - będzie obowiązywała czasowa organizacja ruchu.

Zakres prac obejmuje przebudowę ulicy Szkotnik wraz ze skrzyżowaniem ulic Sikorskiego i Mościckiego oraz wlotem skrzyżowania z ulicą Szujskiego, zmodernizowane zostaną także zatoki autobusowe i zjazdy. Wzdłuż remontowanego odcinka powstaną ścieżka rowerowa, ciąg pieszy i nowe energooszczędne oświetlenie. W pierwszej kolejności przebudowana zostanie jednak sieć infrastruktury podziemnej, zbudowana kanalizacja deszczowa oraz zmodernizowana sygnalizacja świetlna.

Koszt inwestycji to ponad 12 mln zł, z czego prawie 4,5 mln zł stanowi dofinansowanie z rezerwy subwencji ogólnej Ministerstwa Infrastruktury.

ac / fot. T. Schenk

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821