Tarnów otrzymał ponad 5 mln zł na realizację programu "Ciepłe mieszkanie"
access_time 2023-01-25 13:22:00
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie przeznaczył ponad 5 mln zł na wymianę nieefektywnych źródeł ciepła i termomodernizację w wielorodzinnych budynkach mieszkalnych w Tarnowie. Z dotacji będzie mogło skorzystać ponad 200 mieszkańców. W środę w siedzibie magistratu podpisano umowę w tej sprawie.

W środę 25 stycznia samorząd Tarnowa podpisał z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie umowę dotyczącą programu „Ciepłe mieszkanie”. Miasto otrzyma z niego 5 milionów 81 tysięcy 500 złotych. Pieniądze te zostaną rozdysponowane wśród 215 mieszkańców, którzy złożą wnioski o dofinansowanie. Dotacja może być przeznaczona na przykład na zastosowanie pomp ciepła powietrze/woda lub powietrze/powietrze, podłączenie się do sieci Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Tarnowie, ogrzewanie gazowe, wymianę okien oraz drzwi zewnętrznych.

Program jest skierowany do właścicieli lokali mieszkalnych w budynkach wielorodzinnych oraz osób posiadających do nich ograniczone prawo rzeczowe. Jego celem jest poprawa jakości powietrza, a także zmniejszenie emisji pyłów oraz gazów cieplarnianych poprzez wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej. Dotacje mogą pokryć od 35 do nawet 95 procent kosztów kwalifikowanych (od 17,5 tys. zł do 39,9 tys. zł). Wysokość przyznanego dofinansowania jest uzależniona od dochodów.

Zgodnie z umową dofinansowania będą realizowane od drugiego kwartału tego roku do końca 2025 roku.

ac / fot. archiwum UMT

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821