Tarnowscy szczypiorniści przegrywają z Górnikiem Zabrze
access_time 2023-02-04 22:42:00
Piłkarze ręczni, występujący w rozgrywkach PGNiG Superligi mężczyzn, powrócili na ligowe parkiety po reprezentacyjnej przerwie. Drugą rundę rozgrywek szczypiorniści Grupy Azoty Unii Tarnów rozpoczęli od sobotniego spotkania w Arenie Jaskółce Tarnów z Górnikiem Zabrze. Tarnowianie przed tym meczem plasowali się na szóstej pozycji, zespół Górnika na trzeciej. W rozegranym w pierwszej rundzie spotkaniu zabrzanie pokonali tarnowską drużynę 27-20 (11-11).

Początek sobotniego meczu należał do gości, którzy po bramkach Przytuły prowadzili 3:0. W kolejnych minutach zabrzanie systematycznie powiększali przewagę. Gospodarze próbowali odrabiać straty, ale ostatecznie przegrali pierwszą część spotkania 12:16.

W drugiej połowie goście kontrolowali przebieg gry i utrzymywali bezpieczną przewagę. Podopieczni Tomasza Strząbały popełniali szereg prostych błędów, które natychmiast na bramki zamieniali szczypiorniści Górnika. Świetnie między słupkami spisywał się Piotr Wyszomirski, który oprócz rzutów z gry, skutecznie bronił rzuty karne. Gospodarze mieli duże problemy z przebiciem się przez obronę przyjezdnych, którzy w końcowych fragmentach meczu prowadzili już nawet trzynastoma bramkami. Ostatecznie zespół Górnika Zabrze pokonał tarnowską ekipę 21:31.

MVP meczu został wybrany bramkarz Górnika Zabrze - Piotr Wyszomirski.

Grupa Azoty Unia Tarnów – Górnik Zabrze 21:31 (12:16)

Unia: Małecki, Bartosik – Sanek 2, Podsiadło, Yoshida 4, Kowalik 1, Matsuura 2, Bushkou 2, Smolikau, Słupski 3, Wajda, Sikora, Minotskyi 4, Mrozowicz, Zahirović 2, Kasahara 1

Górnik: Wyszomirski, Szczepanik, Kazimier – Molski 2, Tokuda 2, Łyżwa 2, Bachko 4, Artemenko 4, Krawczyk, Mauer 3, Kaczor 1, Bykowski, Ilchenko 3, Rutkowski 2, Przytuła 8