Gminy z powiatów tarnowskiego, dąbrowskiego otrzymają prawie 19 mln z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg
access_time 2023-02-07 10:22:00
Prawie 19 mln trafi do 13 gmin z powiatu tarnowskiego, powiatu dąbrowskiego i miasta Tarnów w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na 2023 rok.

- Bardzo cieszy fakt, że nawet te najmniejsze gminy, chociażby gmina Oleśno, gmina Gręboszów, czy gmina Rzepiennik Strzyżewski takie dofinansowania dostają - mówiła na poniedziałkowej konferencji prasowej posłanka PiS Anna Pieczarka.

Największe dofinansowanie otrzymał powiat tarnowski - ponad 4 mln zł na rozbudowę drogi powiatowej i remont mostu w miejscowości Zalasowa, co stanowi 80 proc. potrzebnego nakładu finansowego (koszt inwestycji to 5,6 mln zł).

- Zostanie również dobudowany odcinek chodnika z jednej i drugiej strony, mieszkańcy wiele lat ten temat poruszali. To jest droga bardzo ruchliwa, łącząca dwie gminy - Skrzyszów z gminą Ryglice, ale przede wszystkim droga, którą przemieszcza się na całe Pogórze Ciężkowickie, ale też na gminę Tuchów, Rzepiennik Strzyżewski, czy Szerzyny - tłumaczył Jacek Hudyma, wicestarosta tarnowski.

Powiat dąbrowski zyskał ponad 3 mln zł na drugi etap przebudowy drogi powiatowej nr 1328K w Dąbrowie Tarnowskiej. Łącznie samorządy z terenu Powiśla Dąbrowskiego otrzymały ponad 5 mln zł.

Na liście beneficjentów jest też miasto Tarnów, które otrzymało 752 tys. zł na rozbudowę ul. Mrożka. Całkowity koszt inwestycji to 1,5 mln zł.

ac / fot. T. Schenk

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821