Zmiana organizacji ruchu w rejonie Ronda Niepodległości w Tarnowie. Utrudnienia dla kierowców i pieszych
access_time 2023-02-15 08:20:00
Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie informuje, że od środy, 15 lutego nastąpi zmiana organizacji ruchu, związana z robotami w pasie drogowym al. Jana Pawła II i ul. Błonie przed Rondem Niepodległości.

Wprowadzone zostaną zwężenia drogi i ograniczenia prędkości jazdy. Wystąpią także utrudnienia dla pieszych i rowerzystów z uwagi na konieczność zamknięcia fragmentu chodnika i ciągu pieszo-rowerowego.

Na ul. Błonie zamknięty zostanie prawy pas ruchu na jezdni południowej oraz chodnik. Do dyspozycji kierowców pozostaną dwa pasy ruchu, a ruch pieszy zostanie przekierowany na ciąg pieszo-rowerowy po stronie północnej. Jak informuje przedstawiciel inwestora, utrudnienia będą trwały nie dłużej niż do końca kwietnia.

Na al. Jana Pawła II wprowadzone zostanie natomiast zwężenie drogi oraz zamknięcie ciągu pieszo-rowerowego po wschodniej stronie drogi. Usunięte zostanie przejście dla pieszych w rejonie istniejącej stacji paliw. Ruch pieszy zostanie przekierowany na ścieżkę zlokalizowaną po zachodniej stronie drogi. W drugiej połowie kwietnia na cztery dni zostanie natomiast zamknięty – na odcinku 150 metrów - prawy pas ruchu na jezdni wschodniej. Usunięte przejście dla pieszych zostanie przywrócone w nowej lokalizacji. Prace mają potrwać do 28 kwietnia.

Prace realizowane są przez inwestora prywatnego i mają na celu skomunikowanie terenów przyległych z drogą publiczną. Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie prosi kierowców oraz pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności oraz zwracanie uwagi na wprowadzone oznakowanie tymczasowe.

fot. archiwum

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821