Rozpoczyna się przebudowa ulic Braci Saków i Okrężnej w Tarnowie. Będą utrudnienia
access_time 2023-02-16 08:27:00
Ruszają prace związane z przebudową ulic Braci Saków i Okrężnej w Tarnowie. W pierwszej kolejności wykonawca zajmie się rozbiórką niektórych obiektów, wycinką drzew i budową odcinka kanalizacji deszczowej na ulicy Okrężnej. Od 16 lutego obowiązywać będzie zmieniona organizacja ruchu.

Przebudowa ma na celu remont i dostosowanie ulicy Braci Saków oraz wlotu do ulicy Okrężnej do parametrów drogi klasy Z. Oznacza to, że ich szerokość będzie wynosiła siedem metrów. Ulica Braci Saków będzie drogą jednojezdniową, dwukierunkową, dwupasową, a wzdłuż niej powstaną chodniki i ścieżka rowerowa. Z kolei w miejscu niebezpiecznego skrzyżowania ulic Braci Saków i Okrężnej zostanie wybudowane rondo turbinowe. Zakres prac obejmuje również przebudowę całej infrastruktury podziemnej. Wymienione zostaną sieci wodno-kanalizacyjne, gazowe, elektroenergetyczne i teletechniczne.

Ze względu na rozpoczynający się remont, wprowadzone zostaną zwężenia drogi i ograniczenia prędkości jazdy. Piesi oraz rowerzyści także będą musieli liczyć się z utrudnieniami, ze względu na zamknięcie fragmentu chodnika.

Od 16 lutego do 7 marca na skrzyżowaniu ul. Braci Saków z drogą prowadzącą do Skrzyszowa wprowadzone zostaną zwężenia i zamknięcie fragmentu chodnika. Utrzymana zostanie jednak przejezdność po jednym pasie ruchu.

Następnie po 20 lutego planowana jest budowa kanalizacji deszczowej na ul. Okrężnej. Tam zostanie utrzymany ruch dwukierunkowy, ale północny pas ruchu zostanie zamknięty, a ruch odbywać się będzie na pasie wielofunkcyjnym. Zamknięty zostanie fragment ścieżki rowerowej. Tutaj utrudnienia mają potrwać do 20 marca.

Pod koniec marca wprowadzone zostanie zwężenie drogi i zamknięcie fragmentu ścieżki rowerowej na ul. Okrężnej. Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie prosi kierowców oraz pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności oraz zwracanie uwagi na wprowadzone oznakowanie tymczasowe.

Całkowity koszt przebudowy to ponad 23 mln zł, z czego około 6 mln zł stanowi dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Inwestycję prowadzi firma Eurovia Polska. Na realizację zadania wykonawca ma półtora roku.

ac / fot. archiwum UMT

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821