Kierowcy i piesi przygotujcie się na duże utrudnienia. Rusza przebudowa ulicy Szkotnik w Tarnowie
access_time 2023-02-22 12:03:00
Rozpoczął się pierwszy etap robót drogowych związanych z modernizacją ulicy Szkotnik w Tarnowie. Od czwartku 23 lutego będzie tam obowiązywała czasowa organizacja ruchu - wprowadzone zostaną objazdy, zmieni się też lokalizacja przejść dla pieszych.

Inwestycja obejmuje przebudowę ulicy Szkotnik wraz ze skrzyżowaniem ulic Sikorskiego i Mościckiego oraz wlotem skrzyżowania z ulicą Szujskiego, zmodernizowane zostaną także zatoki autobusowe i zjazdy. Wzdłuż remontowanego odcinka powstaną ścieżka rowerowa, ciąg pieszy i nowe energooszczędne oświetlenie. W pierwszej kolejności przebudowana zostanie jednak sieć infrastruktury podziemnej, zbudowana kanalizacja deszczowa i zmodernizowana sygnalizacja świetlna.

Prace rozpoczną się na zachodniej stronie ulicy. Zakres prac jest spory, ale Zarząd Dróg i Komunikacji nie przewiduje całkowitego zamknięcia trasy dla pojazdów i pieszych. Wprowadzona zostanie jednak czasowa organizacja ruchu, zakładająca jeden kierunek ruchu na odcinku ul. Szkotnik od Mościckiego do Szujskiego. Natomiast objazd do Mościckiego i Szujskiego poprowadzony zostanie od ulicy Klikowskiej ulicą Krasińskiego. Na skrzyżowaniu ulic Krasińskiego i Krakowskiej zmienione zostanie pierwszeństwo przejazdu.

Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu Szujskiego-Szkotnik zostanie utrzymana. Wyłączona zostanie natomiast sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu Szujskiego-Mościckiego - zastąpi ją ręczne kierowanie ruchem.

Z kolei na ul. Mościckiego, przed ul. Szkotnik, zmienione zostaną lokalizacje przejść dla pieszych. Nowe będą wyznaczone w większej odległości od skrzyżowania.

Po zakończeniu prac po stronie zachodniej, drogowcy przeniosą się ze sprzętem na stronę wschodnią. Wtedy na modernizowanym odcinku ul. Szkotnik również będzie obowiązywał jeden kierunek ruchu.

Koszt inwestycji to około 12 mln zł, z czego 4,4 mln zł stanowi dofinansowanie z rezerwy subwencji ogólnej Ministerstwa Infrastruktury. Wykonawcą zadania jest Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe z Dębicy. Zgodnie z umową remont ma trwać 13 miesięcy.

ac / fot. archiwum UMT

Czy remont ul. Szkotnik będzie dla Ciebie uciążliwy?

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821