Pomysł na weekend
access_time 2023-03-10 07:44:00
Nie masz żadnych planów na weekend? Zastanawiasz się, co ciekawego dzieje się w mieście i okolicach? Przygotowaliśmy dla Ciebie przegląd nadchodzących imprez i wydarzeń.

Piątek:

 • Pierwsze spotkanie Klubu Literackiego „17”, który powstał w mieszczącej się w Domu Kultury Westerplatte, filii nr 17 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnowie. Jego uczestnicy rozmawiać będą o dwóch książkach Ałbeny Grabowskiej - „Matki i córki” oraz „Kości proroka”. Każdy może zajrzeć, posłuchać i podyskutować. Początek godz. 16. Wstęp wolny.
 • Kabaret NaTenCzas „Recepta na ból głowy”. Grupa działająca przy tarnowskim teatrze zaprezentuje program poświęcony Bakchusowi. Teatr im. L. Solskiego (mała scena), godz. 18. Bilety: 20-50 zł.
 • Koncert zespołu Dziwna Wiosna. Piwnice Tarnowskiego Centrum Kultury, godz. 19. Bilety: 40 zł.
 • Nocny Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych im. cc płk. Adama Boryczki. Start i meta zawodów znajdować się będzie przy Centrum Kultury Wsi Polskiej w Wierzchosławicach. Biegacze wyruszą na trasę (10,311 km) o godz. 20. Dziesięć minut później na 6-kilometrowej trasie wystartują zawodnicy nordic walking.

Sobota:

 • XI Pokaz Ogierów Hodowlanych, stadnina koni w Klikowej, początek godz. 10. Wstęp wolny.
 • Weekend z Robotem w Pasażu Odkryć. To cykl spotkań skierowany dla dzieci i młodzieży interesujących się nowymi technologiami. 11 marca odbędą się zajęcia z modelowania i druku. W ich trakcie uczestnicy dowiedzą się jak zaprojektować obiekt trójwymiarowy, a także poznają działanie drukarki 3D i jej obsługę. Warsztaty dla dzieci z klas od I do III odbędą się o godzinie 10, a dla młodzieży z klas IV+, o godzinie 12. Zajęcia trwają półtorej godziny. Koszt warsztatów: 20 zł.
 • Marzec tarnowianek w Pasażu Odkryć. W pracowni chemicznej w godz.: 10-11.15  oraz  12-13.15 poprowadzone zostaną warsztaty „Aromaterapia w laboratorium”, czyli produkcja pachnących mydełek, prezentów dla pań. Z kolei o godz. 11.30 oraz 13.30 zaplanowano oprowadzenie po ekspozycji pod hasłem „O kobietach w historii Pasażu Odkryć” czyli o Piszowej, Tertilowej, Szczepanikowej a także o Skłodowskiej-Curie i jej córkach”. W Planetarium o godz. 12.30-13.30 oraz godz. 15-16 odbędzie się seans „Kobiety niebios” połączony z opowieścią astronoma o tym, czy: Kopernik była kobietą oraz jakie ważne odkrycia astronomiczne zawdzięczamy kobietom? Będzie też o gwiazdozbiorach, mgławicach i planetach, które mają kobiece nazwy. Zostanie też zadane klasyczne pytanie, czy Wenus jest kobietą? Wstęp wolny. Obowiązują zapisy.
 • Kabaret NaTenCzas „Recepta na ból głowy”. Teatr im. L. Solskiego (mała scena), godz. 17. Bilety: 20-50 zł.
 • Drugi w rundzie wiosennej mecz piłkarzy Unii Tarnów. „Jaskółki” zmierzą się z Orlętami Radzyń Podlaski. Stadion Miejski w Tarnowie-Mościcach, godz. 14.30. Bilety: 20 zł.
 • Centrum Sztuki Mościce inicjuje nowy festiwal pn. FunFest. To impreza pełna dobrego humoru, której program został ułożony zarówno dla młodzieży, jak i starszych odbiorców, dla miłośników ponadczasowych polskich komedii i osób, które cenią dobrą grę aktorską oraz doceniają błyskotliwe monologi. Festiwal zainauguruje recital kabaretowy Artura Andrusa z zespołem, podczas którego usłyszeć będzie można m.in. piosenki z najnowszego albumu artysty „Sokratesa 18". Początek godz. 18. Bilety: 70-90 zł.
 • Koncert metalowych formacji Chałtcore, Crue i Bloody Mess. Klub "Przepraszam" w Tarnowie, godz. 20. Bilety: 30 zł.
 • Występ Kabaretu Moralnego Niepokoju, Hala Sportowa im. Agaty Mróz-Olszewskiej w Dąbrowie Tarnowskiej, godz. 20. Bilety: od 100 zł.

Niedziela:

 • Od 12 marca w filii BWA na tarnowskim dworcu będzie można oglądać wystawę malarstwa Łukasza Gila „Lux in tenebris”. W niedzielę ekspozycja jest czynna w godz. 9 -17. Na miejscu można też oglądać prace z kolekcji Małopolskiej Fundacji Muzeum Sztuki Współczesnej. Wstęp wolny.
 • Bazar na Starówce, plac targowy "Burek", godz. 9-13.
 • Weekend z Robotem w Pasażu Odkryć. Uczestnicy warsztatów będą programować roboty. Podczas zajęć każde dziecko otrzyma dostęp do rozbudowanego zestawu Micro:bit, dzięki któremu zaprogramuje własny robot pojazd. Urządzenie będzie jeździć po wyznaczonej trasie, wykrywać przeszkody i komunikować się z otoczeniem. Warsztaty dla młodszych dzieci rozpoczną się o godzinie 10, a dla starszych o 12. Koszt: 20 zł.
 • Trzecioligowi piłkarze ręczni drugiej drużyny Grupy Azoty Unii Tarnów w zaległym spotkaniu siódmej kolejki zmierzą się z KS Bystra. Hala Szkoły Podstawowej nr 23, początek godz. 12. Wstęp wolny.
 • "Ślad kobiety. Duch epoki" - spacer po Tarnowie śladami kobiet, które wpłynęły na losy mieszkańców i miasta. Trasa będzie pretekstem do krótkich opowieści o niezwykłych kobietach i ich dokonaniach. Prowadzenie: Katarzyna Kulczyk-Foszcz. Zbiórka pod Multimedialnym Centrum Artystycznym przy ul. Wałowej o godz. 15.
 • Spektakl "Skąpiec" według komedii Moliera w reż. Mariána Pecko. Teatr im. L. Solskiego w Tarnowie, godz. 17. Bilety: 20-50 zł.
 • Spektakl „Karolina - Kształt Świętości” wystawiony przez Grupę Teatralną Parafii Katedralnej, Aula Jana Pawła II przy tarnowskiej katedrze, godz. 18. Po spektaklu prowadzona będzie zbiórka charytatywna na rzecz chorej na SMA Marysi Guściary z Tarnowa.
 • Spektakl „Prezent urodzinowy” stołecznego Teatru Capitol w reż. Jerzego Bończaka. To komedia niezaplanowanych sytuacji, która mogłaby zdarzyć się naprawdę, gdy fantazja zaczyna wodzić bohaterów na pokuszenie lub… wodzić ich za nos, ku uciesze widza. W obsadzie: Radosław  Pazura, Katarzyna Pakosińska, Dominika Kryszczyńska, Waldemar Obłoza i Stefan Pawłowski. Centrum Sztuki Mościce, godz.18. Bilety: 100-130 zł,
 • Z cyklu Cinemarzenie w Kinie Marzenie wyświetlony zostanie belgijsko-holendersko-francuski film „Blisko” w reżyserii Lukasa Dhonta. Początek seansu o godz. 18. Bilety: 15,99 zł.

ac / fot. archiwum

Które wydarzenie zapowiada się najciekawiej?

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821