Jest nowy sekretarz miasta Tarnowa. Kim jest Krystian Krawczyk?
access_time 2023-03-14 13:12:00
Nowym sekretarzem miasta Tarnowa został Krystian Krawczyk - poinformował tarnowski magistrat. 47-latek pokonał w konkursie jednego kontrkandydata. Na stanowisku sekretarza zastąpił Aleksandrę Mizerę, która po prawie 33 latach pracy w urzędzie przeszła na emeryturę.

Prezydent Tarnowa Roman Ciepiela na spotkaniu z dyrektorami UMT, prezesami miejskich spółek i dyrektorami jednostek organizacyjnych, oficjalnie przedstawił nowego sekretarza miasta. Funkcję tę będzie pełnił Krystian Krawczyk, dotychczasowy wicedyrektor Wydziału Organizacyjnego UMT. Zastąpił na tym stanowisku Aleksandrę Mizerę, która z początkiem marca - po prawie 33 latach pracy w magistracie - przeszła na emeryturę. Krawczyk wygrał rozpisany przez miasto konkurs, do którego zgłosiło się troje kandydatów.

- Jedna z kandydatek nie spełniła wszystkich warunków, więc ostatecznie przed komisją konkursową stanęła dwójka kandydatów, a po długich rozmowach komisja wybrała na stanowisko sekretarza miasta Krystiana Krawczyka, dotychczasowego wicedyrektora Wydziału Organizacyjnego UMT - przekazał Ireneusz Kutrzuba, rzecznik prasowy prezydenta Tarnowa.

Krystian Krawczyk ma 47 lat. Jest absolwentem prawa na Uniwersytecie Rzeszowskim, ponadto na Uniwersytecie Jagiellońskim ukończył studia podyplomowe w zakresie prawa pracy. Ma na swoim koncie liczne szkolenia i kursy w zakresie prawa pracy, a także związane z tematyką organizacji pracy i rejestracją stanu cywilnego. Od lipca 2004 r. do kwietnia 2015 r. był kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego w Tarnowie, natomiast od maja 2015 r. - zastępcą dyrektora Wydziału Organizacyjnego Urzędu Miasta Tarnowa oraz pełniącym obowiązki kierownika Referatu Organizacyjnego. Zanim związał swoją zawodową karierę z tarnowskim magistratem, pracował m.in. w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Tarnowie, a następnie w Komendzie Miejskiej Policji w Tarnowie jako pracownik cywilny.

Nowy sekretarz miasta ma żonę, 17-letnią córkę i psa rasy york, z którymi mieszka w dzielnicy Piaskówka. W wolnych chwilach lubi pływać i czytać książki, zwłaszcza o tematyce historycznej, pasjonuje się też twórczością Stephena Kinga.

ac / fot. archiwum UMT

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821