Już w tym tygodniu w Tarnowie rozpocznie się międzynarodowy turniej Orlen Polish Open w badmintonie
access_time 2023-03-20 11:50:00
W środę 22 marca w tarnowskiej Arenie Jaskółka startuje 45. edycja Orlen Polish Open, czyli Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w badmintonie. W turnieju będącym ostatnią kwalifikacją do Igrzysk Europejskich weźmie udział ponad 400 zawodników z 47 krajów. Wstęp na zawody jest bezpłatny.

Zbliża się 45. edycja Orlen Polish Open w Badmintonie czyli Międzynarodowych Mistrzostw Polski. Zawody rozpoczną się w środę (22 marca) i potrwają do niedzieli (26 marca). W turnieju będzie można zobaczyć rekordową liczbę zawodników z całego świata. W zestawie startowym znalazło się aż 434 badmintonistów z 47 krajów świata. W tarnowskiej Arenie Jaskółce pojawi się cała kadra narodowa. Polacy wystartują we wszystkich kategoriach. Najwięcej zaprezentuje się singlistów, bo 27. Jednak tylko dwoje z nich zobaczymy bezpośrednio w turnieju głównym. Podobnie jak 5 par w deblu kobiet, mężczyzn i mikście. Pozostali Polacy rozpoczną turniej od kwalifikacji. W zawodach wystartuje w sumie 49 badmintonistów z Polski.

W turnieju gry pojedynczej z numerem 1 rozstawiony jest reprezentant Indii Sai Praneeth, a tuż za nim Duńczyk Victor Svendsen i Czech Jan Louda. Dziką kartę na grę w turnieju głównym otrzymał Mateusz Danielak (Ruch Piotrków Trybunalski). Z kolei w turnieju singlistek „jedynką” jest reprezentantka Singapuru Jia Min Yeo, a z kolejnymi numerami Julie Jakobsen z Danii i Leonice Huet z Francji. Najwyżej sklasyfikowana Polka Wiktoria Dąbczyńska (Orlicz Suchedniów) również rozpocznie grę od turnieju głównego.

W grach podwójnych z numerem jeden rozstawione są azjatyckie pary z Tajwanu wśród mężczyzn i Indonezji wśród kobiet. Przypomnijmy, że w ubiegłorocznym ORLEN Polish Open na najwyższym stopniu podium stanęli badmintoniści z Hongkongu oraz Danii, natomiast w mikście reprezentanci Tajwanu. W tym roku jedynką w grze mieszanej są Kanadyjczycy. Wśród mężczyzn w turnieju głównym zobaczymy parę Paweł Śmiłowski (Hubal Białystok)/Szymon Ślepecki (ABRM Warszawa), w mikście Jana Wilczaka (ABRM Warszawa) i Julię Stankiewicz (Hubal Białystok), natomiast wśród kobiet cztery polskie pary. Najwyżej sklasyfikowane są mistrzynie Polski Dominika Kwaśnik (Beninca Feniks Kędzierzyn-Koźle)/Kornelia Marczak (Plesbad
Pszczyna). Pozostali Polacy rozpoczną turniej od kwalifikacji.

Ramowy harmonogram imprezy:
(Arena Jaskółka Tarnów, ul. Traugutta 3B)

22.03 (środa) - 23.03 (czwartek); godz. 9.00-21.00 kwalifikacje
24.03 (piątek) godz. 9.00 finał kwalifikacji, godz. 11.00 start turnieju głównego
25.03 (sobota) godz. 9.00 ciąg dalszy turnieju głównego, 16.00 pojedynki ćwierćfinałowe
26.03 (niedziela) godz. 9.00 pojedynki półfinałowe

ac / inf.pras.

Czy wybierasz się na Orlen Polish Open?

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821