Pierwszy dzień wiosny z awangardową sztuką. BWA zaprasza do parku Strzeleckiego
access_time 2023-03-20 13:17:00
W pierwszy dzień wiosny (21 marca) Biuro Wystaw Artystycznych zaprasza dzieci i młodzież z tarnowskich szkół do parku Strzeleckiego. W pałacyku będzie można obejrzeć wystawę „Awangarda”, na którą składają się prace absolwentów Zespołu Szkół Plastycznych w Tarnowie.

Jak informuje Biuro Wystaw Artystycznych, założeniem projektu "Awangarda" było przeprowadzenie działań artystyczno-edukacyjnych, które pogłębiłyby wiedzę uczestników na temat twórczości polskich artystów awangardowych i sprowokowałyby ich do twórczej interpretacji tej spuścizny.

W ramach inicjatywy grupa uczniów z Zespołu Szkół Plastycznych w Tarnowie uczestniczyła m.in. w warsztatach projektowych i wykładach prowadzonych przez dra Jakuba Woynarowskiego z krakowskiej ASP, warsztatach drukarskich w Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi, a także warsztatach multimedialnych.

Podsumowaniem działań jest właśnie wystawa „Projekt Awangarda”, na której zaprezentowano m.in. projekty graficzne, kompozycje typograficzne wykonane w tradycyjnym warsztacie drukarskim i mapping.

We wtorek 21 marca, z okazji pierwszego dnia wiosny, organizatorzy zapraszają zarówno osoby indywidualne, jak i grupy szkolne do bezpłatnego zwiedzania wystawy. Ekspozycja będzie czynna w godzinach od 8 do 15.

ac / fot. Przemysław Sroka, BWA

Czy chodzisz lub chodziłe(a)ś na wagary w pierwszy dzień wiosny?

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821