Pomysł na weekend
access_time 2023-03-22 16:33:00
Nie masz żadnych planów na weekend? Zastanawiasz się, co ciekawego dzieje się w mieście i okolicach? Przygotowaliśmy dla Ciebie przegląd nadchodzących imprez i wydarzeń.

Piątek:

 • ORLEN Polish Open, czyli Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w badmintonie. Arena Jaskółka Tarnów, godz. 9 - finał kwalifikacji, godz. 11 - start turnieju głównego. Wstęp wolny.
 • Festiwal Humoru FunFest: stand-up Cezarego Pazury. Po występie zaplanowano projekcję komedii „Kiler”. Centrum Sztuki Mościce, godz. 18. Bilety: 60 zł (normalny), 50 zł (ulgowy, pufy).

Sobota:

 • ORLEN Polish Open. Arena Jaskółka Tarnów, godz. 9 - ciąg dalszy turnieju głównego, godz. 16 - pojedynki ćwierćfinałowe. Wstęp wolny.
 • Kiermasz wielkanocny na rynku w Ciężkowicach, godz. 8-12.
 • III liga piłki nożnej mężczyzn. W dwudziestej pierwszej kolejce Unia Tarnów zagra z Lublinianką, stadion sportowy w Mościcach, godz. 15.30.
 • Spektakl “Szewcy” Stanisława I. Witkiewicza w reżyserii Tomasza Mana (pokaz przedpremierowy). Teatr im. Ludwika Solskiego, godz. 18. Bilety: 20-50 zł.

Niedziela:

 • Charytatywny kiermasz wielkanocny na placu przy Kościele Świętej Rodziny w Tarnowie. Dochód ze sprzedaży świątecznych dekoracji zostanie w całości przekazany na potrzeby Tarnowskiego Hospicjum Domowego. Kiermasz będzie czynny w godzinach od 8 do 13.30.
 • Targ wielkanocny. Na uczestników czekać będą produkty prosto od producentów, ale też świąteczne potrawy, domowe wypieki i wielkanocne dekoracje. Dla dzieci i dorosłych przygotowano konkursy z nagrodami i warsztaty robienia palm. Centrum Obrotu Rolno-Spożywczego przy ul. Giełdowej, początek godz. 9.
 • ORLEN Polish Open. Arena Jaskółka Tarnów, godz. 9 - pojedynki półfinałowe. Wstęp wolny.
 • Kolejne spotkanie w cyklu „Planszówki w MCA”. Na chętnych czeka mnóstwo tytułów - od klasyków po najnowsze gry planszowe. Będą gry rodzinne, imprezowe, edukacyjne, logiczne, ekonomiczne i kooperacyjne. Multimedialne Centrum Artystyczne w Tarnowie, godz.  11-14. Wstęp wolny.
 • Marcinka Cross Challenge, czyli bieg terenowy z przeszkodami. Start i meta biegu zlokalizowane będą w Parku Biegowym „Marcinka”, na polanie przy ul. Harcerskiej. Uczestnicy będą mieli do przebiegnięcia trasę o długości 10 kilometrów. Jej sześciokilometrową część usytuowaną w lesie na zboczu Góry św. Marcina, będą musieli pokonać naturalnymi stromymi podbiegami, wąwozami i strumieniami. Na ścieżkach Parku Biegowego (4 km) zmierzą się natomiast z ekstremalnymi bramkami slalomowymi, ściankami, „porodówkami”, pajęczynami linowymi, „zasiekami”, profesjonalnymi atrakcjami w tym multiringami od Extreme Construction oraz wieloma innymi przeszkodami (w sumie będzie ich około 15). Start godz. 11.
 • Koncert "Pomagamy marzeniom". W programie: występy lokalnych muzyków, aukcje charytatywne, pokazy akrobatyczno-taneczne i lokalne przysmaki serwowane przez KGW. Pieniądze zebrane w ramach wydarzenia zostaną przeznaczone na wyjazd zespołu Cheerleaders Academy All Stars z Bobrownik Wielkich na Mistrzostwa Świata w Orlando (USA). Centrum Kulturalno-Oświatowo-Sportowe KOS w Łęgu Tarnowskim, godz. 16. Wstęp wolny.
 • Spektakl “Szewcy” Stanisława I. Witkiewicza w reżyserii Tomasza Mana (premiera). Teatr im. Ludwika Solskiego, godz. 18. Bilety: 20-50 zł.
 • Z cyklu Cinemarzenie w Kinie Marzenie wyświetlona zostanie norwesko-szwedzka tragikomedia „Chora na siebie” w reż. Kristoffera Borgli. Początek seansu o godz. 18. Bilety: 15,99 zł.
 • “Herbatka u Starszych Panów” - koncert Chóru i Orkiestry Rondine. To powtórka koncertu z lutego br., związanego z twórczością Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego. Zabrzmią najsłynniejsze utwory z dorobku Kabaretu Starszych Panów, m.in. „Addio pomidory”, „Na całej połaci śnieg”, „Tanie dranie”, czy „Piosenka jest dobra na wszystko”. Centrum Sztuki Mościce, godz. 18. Bilety: 15 zł - 20 zł.

ac / fot. archiwum

Które wydarzenie zapowiada się najciekawiej?

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821