W tarnowskim MORD wracają egzaminy praktyczne na kategorie motocyklowe
access_time 2023-03-24 12:44:00
Po zimowej przerwie Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnowie wznawia egzaminy praktyczne na motorowery i kategorie motocyklowe. Pierwsze mają ruszyć już 3 kwietnia. Zapisy kandydatów będą przyjmowane od 27 marca.

Egzaminy praktyczne na kategorie motocyklowe prowadzone są tylko przy sprzyjających warunkach atmosferycznych, nie są więc realizowane w zimie. W Małopolskim Ośrodku Ruchu Drogowego w Tarnowie zostały wstrzymane 5 grudnia ubiegłego roku, cały czas jednak można było zdawać „teorię”. Decyzją dyrekcji wznowienie egzaminów nastąpi 3 kwietnia.

Tarnowski MORD odnotowuje rekordowo duże zainteresowanie egzaminami na kategorie motocyklowe. Z danych wynika, że w 2022 roku przeprowadzono ponad 2 tysiące egzaminów praktycznych i 1700 teoretycznych.

- Zawsze największym zainteresowaniem cieszy się kategoria A - mówi Paweł Gurgul, dyrektor MORD. - Choć co roku zgłasza się też sporo bardzo młodych ludzi, którzy chcą zdawać egzamin uprawniający do kierowania motorowerem. W tym wypadku trzeba ukończyć 14. rok życia - dodaje.

Warto przypomnieć, że od 21 marca obowiązują nowe stawki opłat za egzaminy. Za teoretyczny trzeba zapłacić 50 zł, natomiast praktyczne na kategorie motocyklowe: A, A1, A2 oraz AM (motorower) kosztują 200 zł.

ac / fot. MORD

Czy masz prawo jazdy na motocykl?

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821