W Tarnowie odbędzie się marsz w obronie dziedzictwa św. Jana Pawła II
access_time 2023-03-24 13:44:00
W niedzielę 2 kwietnia ulicami Tarnowa przejdzie "Marsz w obronie dziedzictwa św. Jana Pawła II". Organizatorzy przekonują, że to wydarzenie oddolne i apolityczne, a kierowane jest do wszystkich, którym bliskie jest dziedzictwo Jana Pawła II.

W niedzielę 2 kwietnia - w 18. rocznicę śmierci Jana Pawła II - ulicami Tarnowa przejdzie marsz w obronie jego dziedzictwa. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Tarnów Pierwsze Niepodległe.

- Jan Paweł II to człowiek, który przez swoje życie i pontyfikat wskazywał ludziom drogę do Boga, człowiek który przez niemal trzy dekady był dla nas liderem duchowym, w tym liderem walki o wolną Polskę. Chcąc stanąć w obronie dziedzictwa świętego Jana Pawła II zapraszamy na marsz - informuje Filip Pinas ze stowarzyszenia Tarnów Pierwsze Niepodległe.

Uczestnicy spotkają się o godz. 13 na placu Sobieskiego w Tarnowie, skąd przejdą ulicami miasta do pomnika Jana Pawła II przy katedrze.

Jak przekonują organizatorzy, wydarzenie jest oddolną i apolityczną inicjatywą społeczną. - Głównym organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Tarnów Pierwsze Niepodległe, jednakże do organizacji marszu włączyło się wielu lokalnych społeczników. Na wydarzenie zapraszamy wszystkich, niezależnie od wyznawanych wartości, poglądów politycznych, wszystkich, którym bliskie jest dziedzictwo Świętego Jana Pawła II - mówi Pinas.

ac / fot. T. Schenk

Czy weźmiesz udział w marszu w obronie dziedzictwa Jana Pawła II?

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821