Grad bramek na stadionie przy Zbylitowskiej
access_time 2023-03-25 22:55:00
W dwudziestej pierwszej kolejce trzecioligowych rozgrywek piłki nożnej, Unia Tarnów podejmowała na własnym stadionie drużynę Lublinianki. Goście przed tym meczem plasowali się na szesnastej, spadkowej pozycji w ligowej tabeli, gospodarze zajmowali trzynaste miejsce.

Tarnowianie wyraźnie przeważali w tym spotkaniu. W ósmej minucie wynik meczu celnym trafieniem otworzył Viktor Putin, a w 35 piłkę w bramce gości umieścił Kamil Orlik. Pierwsza część spotkania zakończyła się prowadzeniem Unii 2:0.

W drugiej połowie tarnowianie w dalszym ciągu potwierdzali swoją bardzo dobrą dyspozycję. W 54 minucie padł trzeci gol, którego autorem był Artur Biały, a dwa następne w kolejnych 180 sekundach strzelił Viktor Putin. Gospodarze wciąż mocno nacierali na bramkę gości.  Po celnym strzale Palonka w 73 minucie tarnowianie prowadzili już 6:0. W tym momencie w tarnowskich szeregach pojawiła się lekka dekoncentracja, którą aż trzykrotnie wykorzystał Jarosław Mazur zapisując na swoim koncie hat trick'a. Ostatecznie Unia pokonała Lubliniankę 6:3.

ZKS Unia Tarnów – Lublinianka Lublin 6:3 (2:0)

Bramki dla Unii: Viktor Putin (8', 56', 57'), Kamil Orlik (35'), Artur Biały (54'), Tomasz Palonek (73')

Lublinianka: Jarosław Mazur (78', 83', 90')