Wielkanocny desant pisanek w Tarnowie. Kolorowe jaja ozdobiły centrum miasta
access_time 2023-03-30 15:33:00
W centrum Tarnowa zrobiło się kolorowo. Wszystko za sprawą przedszkolaków i seniorów, którzy wzięli udział w "Pisankowym Desancie", dekorując drzewka m.in. przy ul. Wałowej i na placu Sobieskiego, własnoręcznie ozdobionymi pisankami.

Wzorem poprzednich lat, Biuro Promocji i Współpracy Zagranicznej Urzędu Miasta zakupiło styropianowe jajka i przekazało je do tarnowskich przedszkoli i szkół podstawowych (klasy 1-3). Najmłodsi tarnowianie dekorowali je podczas zajęć plastycznych, a dziś (30 marca) ozdobili nimi drzewka na deptaku przy ul. Wałowej. W sumie miasto przystroiło 5 tys. pisanek. Kolorowe jaja pojawiły się jeszcze na rynku, na placu Sobieskiego, skwerku przy ulicy Mostowej, przed Urzędem Miasta Tarnowa i Biurem Wystaw Artystycznych.

W tegorocznej akcji wzięło udział ponad 60 placówek. Do "Pisankowego Desantu" przyłączyli się seniorzy (Uniwersytet III Wieku przy ANS, Klub Seniora KANA Tarnów, Środowiskowy Dom Samopomocy „Zielona Przystań”, Placówka wsparcia Dziennego „Akademia Aktywności”, Ośrodek Wsparcia dla Osób Starszych ”Klub Senior+” z Tarnowską Radą Seniorów na czele) oraz młodzież z XVI Liceum Ogólnokształcącego im. AK i Młodzieżowa Rada Miejska. Do dekorowania wykorzystano również pisanki zrobione przez dzieci w ubiegłych latach.

A. Cichy /  fot. Tomasz Schenk

Czy malujesz/zdobisz jajka na Wielkanoc?

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821