"Polskę i Ukrainę łączy sztuka" - koncert w Centrum Sztuki Mościce
access_time 2023-03-31 10:16:00
Centrum Sztuki Mościce zaprasza w piątek 31 marca o godz. 18 na widowisko "Polskę i Ukrainę łączy sztuka". Na scenie obok młodzieżowych grup Zespołu Pieśni i Tańca Świerczkowiacy wystąpią artyści ukraińskiego zespołu tanecznego Podolyanchyk. Pierwszy z dwóch zaplanowanych koncertów (dla grup zorganizowanych) odbył się w środę. Zobaczcie zdjęcia.

Projekt „Polskę i Ukrainę łączy sztuka" to ludowy kolektyw artystyczny ukraińskiego zespołu tanecznego Podolyanchyk, założonego w 1964 roku przez nauczyciela i choreografa amatora Jurija Guriejewa. Obecnie zespołem kieruje jego syn Ivan Gurejev. W skład grupy wchodzi ponad 250 uczniów w wieku od 5 do 17 lat, którzy w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych uczą się choreografii.

Repertuar zespołu jest obszerny i oryginalny. Jego bazą jest folklor regionu podolskiego, ale w programach koncertowych prezentowane są wszystkie regiony Ukrainy.

W piątek, 31 marca, o godzinie 18 na scenie Centrum Sztuki Mościce z zespołem Podolyanchyk wystąpią grupy młodzieżowe Zespołu Pieśni i Tańca Świerczkowiacy, które zaprezentują folklor z regionu Polski południowej i centralnej.

- Chcemy w ten sposób przybliżyć odbiorcy kulturę i folklor oraz zintegrować zespoły z Polski i Ukrainy - przekonują organizatorzy.

Bilety w cenie 30 zł (normalny), 20 zł (ulgowy), do nabycia online i w kasie CSM.

ac / fot. Przemysław Sroka

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821