Węzeł przesiadkowy przy ulicy Błonie ma być gotowy na czas
access_time 2023-05-02 11:54:00
W połowie czerwca ma być gotowy węzeł przesiadkowy przy ulicy Błonie w Tarnowie. To jedna z inwestycji realizowanych w ramach przygotowań do Igrzysk Europejskich. Prace prowadzi firma Eurovia. Koszt zadania to 5 mln zł.

W ramach inwestycji wykonano już infrastrukturę podziemną - zbudowano lub rozbudowano sieci: wodociągową, kanalizacyjną, gazową, gotowe są też instalacje elektroenergetyczne i oświetleniowe. Obecnie prowadzone są prace stricte budowlane. Ich efektem ma być nowoczesny parking z miejscami dla 32 samochodów osobowych i 4 autobusów. Będą się tam zatrzymywać zarówno autobusy komunikacji miejskiej, dalekobieżne, jak i należące do prywatnych przewoźników. Na terenie węzła powstaną m.in. jezdnie manewrowe, trzy wiaty przystankowe (w tym jedna zielona) i jedna rowerowa, miejsce do ładowania samochodów elektrycznych oraz toaleta.

Przedsięwzięcie związane jest z przygotowaniami do Igrzysk Europejskich, które w Tarnowie odbędą się w terminie od 21 czerwca do 2 lipca. ZDiK realizuje kilkanaście inwestycji, głównie w Mościcach, które przygotowują miasto do tego wydarzenia. W sumie samorząd na modernizację dróg i parkingów z Rządowego Funduszu Polski Ład otrzymał ponad 31 milionów złotych, z czego 5 milionów to koszt węzła przy ul. Błonie. Inwestycje te prowadzi wyłoniona w przetargu firma Eurovia Polska S.A.

Przypomnijmy, że w ostatnich latach w Tarnowie powstały dwa tzw. węzły przesiadkowe. Jeden przy skrzyżowaniu ulic Chyszowskiej i Kochanowskiego za prawie 5 mln zł, drugi przy ul. Krakowskiej za ponad 1 mln zł.

ac / fot. archiwum UMT

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821