Tarnovia pokonała Gromnik
access_time 2023-05-27 22:10:00
W meczu 26 kolejki rozgrywek o mistrzostwo V ligi, piłkarze nożni MKS-u Tarnovii Tarnów podejmowali na stadionie przy ul. Bandrowskiego zespół GKS-u Gromnik. Przed tym spotkaniem ekipa GKS-u miała na swoim koncie o trzy punkty mniej od gospodarzy i zajmowała ósme miejsce w ligowej tabeli. W rundzie jesiennej Tarnovia wygrała w Gromniku 1:0.

Wynik spotkania w 23 minucie otworzył Przemysław Bury, który wykorzystał dobre dogranie Francisa Bigasa. Niespełna pięć minut później piłkę w bramce gospodarzy umieścił Krzysztof Banaś doprowadzając do remisu 1:1. W 33 minucie po asyście Igora Króla celnym strzałem popisał się Kacper Kołodziej. Goście próbowali doprowadzić do remisu jednak świetnie między słupkami prezentował się tarnowski goalkeeper. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Tarnovii 2:1.

Druga część spotkania była bardzo wyrównana. Pomimo wysiłków z obydwu stron żadnej z ekip nie udało się umieścić piłki w bramce rywala i ostatecznie gospodarze pokonując gości 2:1 dopisali trzy punkty do swojego dorobku.

MKS Tarnovia Tarnów – GKS Gromnik 2:1 (2:1)

Bramki: 1:0 P. Bury (23'), 1:1 K. Banaś (28'), 2:1 K. Kołodziej (33')

Tarnovia: S. Leśniak - H. Plebanek, P. Witek, D. Kiełbasa, K. Kocoł - S. Brożek (85' K. Wydro), I. Król(90+2' M. Lada), F. Bigas, K. Kołodziej - P. Bury, B. Kiełbasa (58' D. Sumara).