Diecezja tarnowska ma 11 nowych księży. Zobacz, jak wyglądały święcenia
access_time 2023-05-29 08:44:00
11 diakonów Wyższego Seminarium Duchownego przyjęło święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża. Uroczystość odbyła się w sobotę (27.05) w bazylice katedralnej w Tarnowie.

Dla absolwentów Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie i ich rodzin był to dzień szczególny. Po 6 latach nauki, z rąk biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża otrzymali święcenia kapłańskie. W uroczystości uczestniczyli biskupi, kapłani, rodziny i przyjaciele wyświęconych księży.

- Świat potrzebuje Boga - jednak nie byle jakiego boga, lecz Boga Jezusa Chrystusa, Boga, który stał się Człowiekiem, który umiłował nas aż do śmierci, który zmartwychwstał i dał nadzieję życia w obfitości. Ten Bóg musi żyć w nas kapłanach, a my w Nim. Trzeba nam mieć stale na uwadze, że tylko kapłan ściśle zjednoczony z Chrystusem zdolny jest przekazać, także tym, którzy są negatywnie nastawieni, radość i bogactwo Ewangelii. Kapłan-świadek nie może być tylko teoretykiem wiary, ale wiara musi w nim stać się życiem - mówił w homilii bp Andrzej Jeż.

Wkrótce neoprezbiterzy otrzymają od biskupa powołania do pracy w konkretnych parafiach.

W ubiegłym roku w diecezji tarnowskiej wyświęconych zostało 17 kapłanów, dwa lata temu 14.

ac / fot. Ks. Marian Kostrzewa

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821