Jaskółki pokonały Garbarnię Kraków
access_time 2023-11-25 23:19:00
W pierwszym spotkaniu rundy wiosennej występujący w III lidze piłkarze ZKS Unii Tarnów zmierzyli się przed własną publicznością z drużyną Garbarni Kraków. Był to ostatni mecz przed zimową przerwą.

Gospodarze bardzo dobrze rozpoczęli to spotkanie. Już w 3 minucie po celnym strzale Vitaliya Tkachuka objęli prowadzenie. W 40 minucie do remisu doprowadził Bartosz Żurek. Niespełna cztery minuty później szansę na objęcie prowadzenie mieli goście, jednak strzał z rzutu karnego Michala Kleca obronił Szymon Frankowski. Pierwsza część spotkanie zakończyła się remisem 1:1.

W drugiej połowie podopieczni trenera Radosława Jacka mocno naciskali na rywali. W 77 minucie na listę strzelców wpisał się Dawid Soja i zespół Unii Tarnów zakończył ten mecz wygrywając 2:1.

ZKS Unia Tarnów – Garbarnia Kraków 2:1 (1:1)

Bramki: 3′ Tkachuk, 77′ Sojda – 40′ Żurek.

Unia Tarnów: Frankowski – Łazarz, Ziewiec, Baran, Adamski, – Tkachuk, Piotrowski, Wardzała – Mida, Bator, Sojda.

Garbarnia Kraków: Bartusik – Morys, Kajpust, Czekaj, Moskiewicz – Duda, Dziedzic, Żurek, Grzybowski, Klec, Durda.